امروز : جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ - ۱۴:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قتل یک سیاهپوست دیگر به دست پلیس آمریکا

بصیر، خبرگزاری اسپاتنیک اعلام کرد: یک پلیس سفید پوست آمریکایی در ایالت آریزونا مرد سیاهپوست ۳۴ ساله‌ای را به ضرب گلوله به قتل رساند. پلیس اعلام کرده است افسر قاتل تصور می کرده رومیان بریسبون اسلحه همراه دارد اما مشخص شده که او بطری دارو در دست داشته است. پلیس این مرد سیاهپوست را به ظن  […]

بصیر، خبرگزاری اسپاتنیک اعلام کرد: یک پلیس سفید پوست آمریکایی در ایالت آریزونا مرد سیاهپوست ۳۴ ساله‌ای را به ضرب گلوله به قتل رساند. پلیس اعلام کرده است افسر قاتل تصور می کرده رومیان بریسبون اسلحه همراه دارد اما مشخص شده که او بطری دارو در دست داشته است.

پلیس این مرد سیاهپوست را به ظن  اینکه در حال معامله مواد مخدر است، به قتل رساند.

بر اساس گفته گروهبان ترنت کرامپ سخنگوی پلیس فینیکس افسر مذکور به خودروی مرد سیاهپوست نزدیک شده و هنگامیکه به وی گفته شده که دستان خود را نشان دهد به سوی آپارتمانی که فرزندانش در آن بودند دویده است.

پس از تعقیب وی افسر پلیس با این ظن که بطری داروی در دست فرد سیاهپوست اسلحه است به وی شلیک کرد.

این حادثه در حالی اتفاق می افتد که ایالتهای آمریکا دیروز و در چند هفته گذشته باز هم صحنه تظاهرات مردم علیه نژادپرستی پلیس و کشتن افراد سیاهپوست غیرمسلح بوده است.

در ماه سپتامبر پلیس ایالت میسوری مایکل براون ۱۸ ساله را با چندین گلوله در خیابان از پای در آورد و ده روز قبل هیات منصفه قاتل براون را تبرئه کرد.

در ماه جولای نیز اریک گارنر سیاهپوست که صاحب ۶ فرزند بود را در خیابان و اتهام فروش غیرقانونی سیگار در هنگام بازداشت خفه کرد.

رای هیات منصفه دادگاه نیویورک مبنی بر عدم تعقیب قضایی قاتل گارنر باعث شد نیویورک و چند شهر دیگر آمریکا در اعتراض به این حکم ناعادلانه صحنه تظاهرات گسترده مردم خشمگین باشد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1