امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ - ۹:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خروج بدون ویزا از مرز دریایی خرمشهر به بصره امکان پذیر شد

بصیر، اداره بندر خرمشهر اعلام کرد: کشتی های مسافربری مستقر در بندر خرمشهر همه روزه صبح و عصر کار انتقال زوار را انجام می دهند. همچنین براساس اعلام شرکت کشتیرانی والفجر، کشتی مسافربری برلیان با ظرفیت ۲۶۰ نفر از امروز صبح ها ساعت ۱۰ و بعدازظهرا ساعت ۱۵ بندر خرمشهر را به مقصد بصره ترک خواهد […]

بصیر، اداره بندر خرمشهر اعلام کرد: کشتی های مسافربری مستقر در بندر خرمشهر همه روزه صبح و عصر کار انتقال زوار را انجام می دهند.

همچنین براساس اعلام شرکت کشتیرانی والفجر، کشتی مسافربری برلیان با ظرفیت ۲۶۰ نفر از امروز صبح ها ساعت ۱۰ و بعدازظهرا ساعت ۱۵ بندر خرمشهر را به مقصد بصره ترک خواهد کرد.
سیل جمعیت زائران به مرز شلمچه به اندازه ای زیاد است که هم اکنون دو طرف اتوبان خرمشهر به شلمچه از پل نو تا پایانه شلمچه انبوه از جمعیت شده و اعلام جدید بندر خرمشهر در حذف ویزا از مسیر دریایی شاید کمکی در هدایت بخشی از زوار از مرز خاکی به مرز دریایی شود.
استقبال بی نظیر مردم ایران برای ورود به خاک عراق به منظور شرکت در مراسم اربعین باعث شده، تعداد نیروهای عراقی به منظور کنترل ورود زائران جوابگوی سیل مشتاقان ایران نباشد و ازدحام بی سابقه ای در مرز شلمچه ایجاد شود.
تا عصر پنج شنبه بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مرز شلمچه راهی کشور عراق شده اند. کشور عراق روزانه فقط ۱۵ هزار نفر زائر را پذیرش می کند و این درحالی است که ورودی مرز شلمچه، روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر است.

 

 

تیتریک

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1