امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ - ۹:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دانش آموزان مسلمان مشکوک هستند!

بصیر،  بخشنامه جدید پیشگیری از افراط گرایی در مدارس که دولت فرانسه در مدارس توزیع کرده خشم مسلمانان و کارشناسان را برانگیخت. در این بخشنامه دانش آموزان مسلمان را مشکوک خوانده و از مسئولان مدارس خواستار کنترل هر چه بیشتر آنان شده است.«مگلی اسپیناس» عضو اتحادیه معلمان فرانسه گفت: مدرسه نقش بسیار مهمی را در جلوگیری […]

بصیر،  بخشنامه جدید پیشگیری از افراط گرایی در مدارس که دولت فرانسه در مدارس توزیع کرده خشم مسلمانان و کارشناسان را برانگیخت.در این بخشنامه دانش آموزان مسلمان را مشکوک خوانده و از مسئولان مدارس خواستار کنترل هر چه بیشتر آنان شده است.


«مگلی اسپیناس» عضو اتحادیه معلمان فرانسه گفت: مدرسه نقش بسیار مهمی را در جلوگیری از فرقه گرایی در جامعه ایفا می کند. این بخشنامه سبب ننگ سیستم آموزشی فرانسه شده است.

وی تاکید کرد که باید چگونگی تنظیم و توزیع این بخشنامه شفاف سازی شود، و همچنین ابهامات آن رفع گردند.بر اساس این مقررات جدید، معلمان باید دانش آموزانی که گرایش به افراط گرایی دارند را شناسایی و معرفی کنند. داشتن ریش و سبیل، روزه گرفتن، لباس و ظاهر اسلامی مشکوک دانسته شده است، و همچنین دانش آموزان را از لفاظی های سیاسی در مورد بحث های مربوط به مسائل خاورمیانه منع کرده است.مسلمانان این بخشنامه را اقدامی اسلام هراسانه اعلام کردند، و آن را نشانه رشد نفرت پراکنی علیه مسلمانان در جامعه فرانسه دانستند و بر ضد آن به شدت اعتراض کردند.

 

 

تیتر یک

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1