امروز : دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقویان:انجماد دانشجویان یک توهم است

بصیر، حجت‌الاسلام ناصر نقویان عصر امروز در آیینی که به مناسبت روز دانشجو در تالار پیامبر اعظم دانشگاه اصفهان برگزار شده بود، اظهار کرد: همیشه حضورم را در اصفهان غنیمت می‌شمارم و سفر به اصفهان زمینه خرسندی مرا فراهم می‌کند. وی در واکنش به شعف و خوشحالی دانشجویان داخل تالار بیان کرد: افرادی که معتقد به […]

بصیر، حجت‌الاسلام ناصر نقویان عصر امروز در آیینی که به مناسبت روز دانشجو در تالار پیامبر اعظم دانشگاه اصفهان برگزار شده بود، اظهار کرد: همیشه حضورم را در اصفهان غنیمت می‌شمارم و سفر به اصفهان زمینه خرسندی مرا فراهم می‌کند.


وی در واکنش به شعف و خوشحالی دانشجویان داخل تالار بیان کرد: افرادی که معتقد به خمودگی و فضای انجماد دانشجویی در دانشگاه‌ها هستند، بیایند و این فضاها را از نزدیک ببینند، حقیقتا آنها در توهم به‌سر می‌برند.

این کارشناس مسائل دینی عنوان کرد: چنانچه نهال بغض، کینه و دشمنی را بر کنیم و درخت تنومند محبت و رافت را بکاریم، خواهیم دید که ملتی هستیم که همه دنیا به ملت ایران رشک می‌ورزند.

 امروز حق و باطل در هم تنیده شده است

وی سخنان خود را تحت عنوان «نام دیگری برای عصر» ادامه داد و گفت: عصر حاضر از منظر من، عصر بدلیجات است، عصر بدلیجات از آن جهت است که هم در کشور ایران و هم در دنیا شاهدیم که انواع محصولات تقلبی و بدلیجات بسیار شده است.

نقویان افزود: امروز حتی قیافه‌ها، اشکال و اشخاص نیز تقلبی و بدلی شده‌اند و جلسات عرفان‌های تقلبی افزایش یافته است.

وی ادامه داد: امروز دوغ و دوشاب در هم آمیخته و حق و باطل درهم تنیده شده است، حتی داعشی‌های جنایت‌کار با ظواهری فریبنده، دست به وحشی‌گری زده و اسلام تقلبی را عرضه می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه اشاره‌ای مختصر به وضعیت طلحه و زبیر زمان امیرالمومنین و مخلوط شدن حق و باطل در آن زمان کرد و یادآور شد: از زمان معاویه، ایجاد قیافه‌ها، گروه‌ها، اندیشه‌ها و فرق بدلی رایج شد و به عنوان حربه‌ای استفاده شد.

سرمایه اصلی مملکت، جوانان سالم و با نشاط است

نقویان در ادامه تاکید کرد: جوانان یک کشور فرصت‌های طلایی یک حرکت هستند، سرمایه اصلی مملکت جوانانی با دو ویژگی جسم سالم و روح با نشاط است.

وی متذکر شد: دانشگا‌ه‌ها مهم‌ترین و بهترین مکان کشور محسوب می‌شوند چرا که علم‌فروشی، خیانت، شرارت و دزدی در آنجا حداقل است.

 ایمان جوانان مورد هدف قرار گرفته است

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: متاسفانه شاهد بی‌عفتی‌ها و رواج بی‌اخلاقی‌های اجتماعی در بین جامعه هستیم و از منظر روایات و احادیث چنین معضلاتی ناشی از رواج فساد مالی و برخی از حرام‌خواری‌ها است.

وی تاکید کرد: امروز ایمان جوانان هدف قرار داده شده است، در خیلی از موارد، آمیخته کردن مباحث سیاسی با دین، سبب دلزدگی می‌شود.

 امروز عده‌ای حال و ایمان مردم را می‌گیرند

نقویان تصریح کرد: نباید همه بی‌تدبیری‌ها و بی‌تقوایی‌های خود را کتمان کنیم، حقیقت آشکار خواهد شد، ظلم و بی‌عدالتی و پایدار نخواهد ماند.

وی اظهار کرد: امروز عده‌ای درصدد گرفتن حال و ایمان مردم هستند، تحت هر شرایطی باید از شخص رهبری حفاظت کرد اما این حفاظت نباید سبب قطع پیوند مردم با حاکمیت بشود.

 دین خدا خط قرمز ما است

مدرس حوزه و دانشگاه تاکید کرد: تحت هر شرایطی باید جلوی فریب‌کاری و نیرنگ ایستاد، مردم شیفته یک رنگی هستند و از خدعه، فریب و دروغ بیزار هستند.

وی بیان کرد: دور تا دور ما را فتنه فرا گرفته است، به قیمت خون‌های مقدس شهدا، همت و حمیت مردم و نفس‌های امام راحل و تدبیر رهبر معظم انقلاب، این کشور از نعمت امنیت برخوردار است.

این کارشناس دینی در پایان افزود: جوانان عاشق پاکی هستند، باید با نجابت و پاکی با مردم سخن بگوییم.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1