امروز : دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷ - ۲۳:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نتی اکسیدان قهوه می‌تواند باعث کاهش وزن شود

بصیر، تحقیقاتی که بر روی موش‌ها انجام شد نشان داد اسید قهوه از برخی اثرات مضر چاقی جلوگیری می‌کند؛ قهوه علاوه بر بیدار نگه داشتن اثراتی بر روی طول عمر، جلوگیری از مشکلات کبدی، سنگ کیسه صفرا، بیماری آلزایمر دارد و دارای مولکول آنتی اکسیدان مانند اسید است. محققان دانشگاه جورجیا در مطالعه‌ای دو آزمایش بر […]

بصیر، تحقیقاتی که بر روی موش‌ها انجام شد نشان داد اسید قهوه از برخی اثرات مضر چاقی جلوگیری می‌کند؛ قهوه علاوه بر بیدار نگه داشتن اثراتی بر روی طول عمر، جلوگیری از مشکلات کبدی، سنگ کیسه صفرا، بیماری آلزایمر دارد و دارای مولکول آنتی اکسیدان مانند اسید است.

محققان دانشگاه جورجیا در مطالعه‌ای دو آزمایش بر روی موش‌ها انجام دادند و به فواید اسید کلروژنیک موجود در قهوه پی بردند؛ در اولین سری از آزمایش موش‌ها به مدت ۶ هفته توسط یک رژیم غذایی استاندارد تغذیه شدند و دو بار در هفته به آنها ۱۰۰ میلی‌گرم ACG تزریق شد؛ در سری دوم آزمایشات موش‌های چاق حدود ۵۰ گرم، با تزریق ACG تحت درمان قرار گرفتند.

چاقی اغلب مرتبط با تجمع چربی در کبد است که عملکرد کبد را ضعیف می‌کند. اسید کلروژنیک از افزایش وزن و چاقی جلوگیری می‌کند، سطح قند خون طبیعی می‌شود و التهاب کبد را از بین می‌برد.

نویسنده مقاله گفت: اسید کلروژنیک یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که باعث کاهش التهاب می‌شود، به خصوص جالب توجه است که شواهد متعدد نشان داده‌اند بیماری‌های مرتبط با چاقی به دلیل التهاب مزمن ایجاد می‌شود.

نویسندگان این مطالعه اشاره کردند: ACG اکسیر نیست؛ یک رژیم غذایی سالم و ورزش بهترین راه برای کاهش وزن و خطرات مرتبط با چاقی است. آزمایشات انجام شده نشان دادند در طول مصرف طبیعی قهوه باید یک رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات داده شود و تحقیقات انجام شده به این معنا نیست که بیش از حد قهوه مصرف کنید بلکه باید رژیم غذایی همراه با ورزش و نوشیدن قهوه به اندازه باشد تا چاقی برطرف شود.

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1