امروز : سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸ - ۱۹:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۲۰۱۴ مخرب‌ترین سال برای کودکان بود

بصیر، در آستانه آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی، سازمان ملل متحد اعلام کرد، ۲۰۱۴ سالی مخرب برای کودکان بود. بر اساس آمار سازمان ملل،‌ در طول سال گذشته نزدیک به ۱۵ میلیون در جنگ‌های جمهوری آفریقای مرکزی، عراق، ‌جنوب سودان،‌ فلسطین، سوریه و اوکراین آواره شدند. «آنتونی لیک» دبیرکل یونیسف -صندوق کودکان سازمان ملل متحد – گفته […]

بصیر، در آستانه آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی، سازمان ملل متحد اعلام کرد، ۲۰۱۴ سالی مخرب برای کودکان بود.

بر اساس آمار سازمان ملل،‌ در طول سال گذشته نزدیک به ۱۵ میلیون در جنگ‌های جمهوری آفریقای مرکزی، عراق، ‌جنوب سودان،‌ فلسطین، سوریه و اوکراین آواره شدند.

«آنتونی لیک» دبیرکل یونیسف -صندوق کودکان سازمان ملل متحد – گفته است با مرور تجربه سال‌های اخیر، هیچ سالی را به اندازه سال گذشته این میزان ظلم علیه کودکان در جهان وجود نداشته است. «کودکان در حالی که در کلاس درس حضور داشتند یا درخواب بودند، به قتل رسیدند؛ کودکان یتیم شده و یا ربوده شدند؛‌ مورد شکنجه یا سوء استفاده قرار گرفته و حتی به عنوان برده فروخته شدند». وی ادامه داد ۲۰۱۴ سال بسیار بدی برای کودکان بود.

بر اساس آمار یونیسف در حال حاضر ۲۳۰ میلیون نفر از کودکان جهان در کشورهایی زندگی می‌کنند که در درگیری و خشونت در گیرند.

جنگ‌های عراق و سوریه بعد از ظهور گروهک داعش منجر به گرفتاری بیش از ۷٫۳ میلیون کودک سوری و ۲٫۷ میلیون کودک عراقی در خشونت‌ها و افراط شده اند.

بر اساس این آمار هم‌چنین، جنگ ۵۰ روزه تابستان گذشته در غزه ۵۴ هزار کودک را بی‌خانمان و ۵۳۸ کودک دیگر را شهید کرد.

«نزدیک به ۱۰ هزار کودک توسط گروه‌های مسلح در افریقای مرکزی به کار گماشته شدند و بیش از ۴۳۰ کودک توسط این گروهک‌های مسلح به قتل رسیدند که در مقایسه با سال گذشته سه برابر افزایش یافته است».

در جنوب سودان که در طول سال گذشته درگیر جنگ بود، ۲۳۵ هزار کودک زیر ۵ سال از سوء تغزیه رنج می‌برند و این درحالیست که ۷۵۰ کودک هزار بی‌خانمان و و بیش از ۳۲۰ هزار کودک دیگر بی‌پناه شدند.

یونیسف در ادامه گفته است این آمار رنج همه کوکان را شامل نمی‌شود چرا که کودکان افغانستان، کنگو،‌ نیجریه، پاکستان، ‌سومالی، سودان و یمن در ا» لحاظ نشدند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1