امروز : سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸ - ۲۳:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیشنهاد۲میلیارد ریال برای مراسم روز زن

بصیر، بازهم زمان اعلام بودجه‌ دستگاه‌ها و مراکز از سوی دولت فرا رسید و مشخص شد دولت بیشتر در کدام زمینه‌ها دغدغه مالی دارد و در کدام حوزه‌ها کمبود بودجه را احساس کرده است. سال گذشته که اولین سال اختصاص بودجه به امور زنان در دولت یازدهم بود جای خالی مواردی مانند ازدواج جوانان انتقادهای زیادی […]

بصیر، بازهم زمان اعلام بودجه‌ دستگاه‌ها و مراکز از سوی دولت فرا رسید و مشخص شد دولت بیشتر در کدام زمینه‌ها دغدغه مالی دارد و در کدام حوزه‌ها کمبود بودجه را احساس کرده است.

سال گذشته که اولین سال اختصاص بودجه به امور زنان در دولت یازدهم بود جای خالی مواردی مانند ازدواج جوانان انتقادهای زیادی را به دنبال داشت.

دو روزگذشته لایحه بودجه سال ۹۴ تقدیم مجلس شد که با نیم نگاهی به جزئیات آن به خوبی می‌توان جایگاه امور زنان و خانواده را در این لایحه بررسی کرد.

بودجه‌ای که دولت یازدهم سال گذشته برای سال ۹۳ معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان یکی از متولیان اصلی حوزه زنان و خانواده در نظرگرفته بود ۷۹٫۹۱۹ میلیارد ریال بود که این بودجه در سال ۹۴ با نزدیک به ۸۸ درصد افزایش به ۱۵۰٫۱۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

شورای فرهنگی اجتماعی زنان نیز به عنوان دستگاهی که به صورت فراقوه‌ای به امور زنان می‌پردازد سال گذشته ۱۲٫۷۳۱ میلیارد ریال بودجه داشت که امسال این بودجه به ۱۵٫۱۷۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

ارتقای توانمندسازی زنان و تحکیم بنیان خانوده ۱۰۰ میلیارد ریال، حق بیمه زنان خانه دار ۱۵۰ میلیارد ریال، حمایت از تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی جوانان و زنان ۴۶ میلیارد ریال، کمک به تأمین سرمایه کار زنان سرپرست خانوار ۶۰ میلیارد ریال، تأمین ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار ۱۵ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شده است.

کمک به شبکه زنان دانشمند جهان اسلام ۱۰ میلیارد ریال، تقویت و توسعه گرو‌ه‌های همیار زنان ۲۸٫۷۵۰ میلیارد ریال و به فعالیت تقریبی برای بانوان جهان اسلام ۱۵ میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

برای تقویت و توسعه گروه‌های همیار زنان ۳۸٫۷۵۰ میلیارد ریال و پرداخت سرمایه کار و آماده سازی شغلی زنان سرپرست خانوار ۲۲ میلیارد ریال  بودجه در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که برنامه‌های حمایت از خانواده و فرزندان که سال گذشته ۷۴۱٫۴۲۷ میلیارد ریال اعتبار داشت امسال بیش از ۵۰ درصد از بودجه آن کاسته شده و ۳۴۹٫۲۲۰ میلیارد ریال بودجه به این امور اختصاص داده شده است.

همچنین بر اساس لایحه بودجه سال۹۴، ۲ میلیارد ریال برای برگزاری مراسم روز زن و روز ملی خانواده در نظر گرفته شده است و تحقیق، مطالعه مشاوره و ترجمه در خصوص مسائل زنان نیز ۲۰ میلیارد ریال بودجه در سال ۹۴ خواهد داشت.

حمایت از تعاونی‌ها و تشکلهای بانوان ۴۴ میلیارد ریال و حمایت از بانک‌های اطلاعاتی در حوزه زنان نیز ۴ میلیارد ریال بودجه خواهد داشت.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1