امروز : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹ - ۱۷:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصویب اخذ عوارض از نوشیدنی‌های قندی

بصیر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروزپارلمان و در جریان بررسی مواد ارجاعی طرح اصلاح موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضردر جلسه، با ۱۳۸ رأی موافق،‌ ۵ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع با اصل ماده الحاقی ۳۸ این طرح موافقت کردند. طبق ماده الحاقی ۳۸ […]

بصیر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروزپارلمان و در جریان بررسی مواد ارجاعی طرح اصلاح موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضردر جلسه، با ۱۳۸ رأی موافق،‌ ۵ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع با اصل ماده الحاقی ۳۸ این طرح موافقت کردند.


طبق ماده الحاقی ۳۸ طرح اصلاح موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، به دولت اجازه داده می شود نسبت به وضع و اخذ عوارض از نوشیدنی های قندی تولید داخل، تولید مشترک داخلی، خارجی و نوشیدنی های وارداتی اقدام کند. منابع حاصله به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز و طی ردیفی که در قانون بودجه مشخص می شود به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب هیئت وزیران به منظور پیشگیری، آموزش، تغییر سبک زندگی و غربالگری بیماران دیابتی و بیماران قلبی و عروقی، کمک به تشکل های غیردولتی ذیربط، پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام، توسعه، تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها هزینه شود.

بر این اساس دولت می تواند به منظور ارتقای سلامت جامعه و کاهش مصرف دخانیات نسبت به وضع و اخذ عوارض از خرده فروشی سیگار اقدام کند.

درآمده حاصله به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز و طی ردیفی که در بودجه های سنواتی مشخص می شود به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب دولت به منظور کاهش مصرف دخانیات و آموزش پیشگیری و درمان بیماری های ناشی از آن، بازتوانی و درمان عوارض حاصل از مصرف آن و توسعه ورزش به خصوص ورزش همگانی در مدارس در اختیار دستگاه های ذیربط قرار گیرد.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1