امروز : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹ - ۱۷:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بسته شدن ۱۵ مسجد در موصل

بصیر، منابع آگاه محلی در استان «نینوا» اعلام کردند که تکفیری‌های داعش، دستور بسته شدن ۱۵ مسجد تاریخی را در موصل صادر کرده‌اند و مانع اقامه نماز در این مساجد می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود که این مساجد منفجر و تخریب شوند. به گزارش پایگاه خبری عراقی «المربد»، منابع آگاه در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف اعلام کردند: […]

بصیر، منابع آگاه محلی در استان «نینوا» اعلام کردند که تکفیری‌های داعش، دستور بسته شدن ۱۵ مسجد تاریخی را در موصل صادر کرده‌اند و مانع اقامه نماز در این مساجد می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود که این مساجد منفجر و تخریب شوند.

به گزارش پایگاه خبری عراقی «المربد»، منابع آگاه در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف اعلام کردند: عناصر بخش موسوم به مساجد داعش، دستور بستن ۱۵ مسجد را در بخش شرقی شهر موصل  را صادر کرده‌اند و بهانه آنها وجود قبرهایی در محوطه این مساجد است.

این در حالی است که این مساجد اغلب قدیمی هستند و طی قرنهای گذشته، همواره محل عبادت مسلمانان و سمبل دینی و عاطفی ساکنان موصل بوده‌اند.

این منابع ابراز نگرانی کردند که ممکن است، داعش این مساجد را منفجر و نابود کند.

مهمترین مساجدی که در موصل دستور بسته شدن آنها صادر شده، عبارتند از: امام محسن، مسجد امام الرضوانی، امام ابراهیم، العمریه، حمو القدو، شیخ الشط، القطانین و الاباریقی.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1