امروز : پنج شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰ - ۲۳:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چانه‌زنی نمایندگان مجلس مازندران در حضور وزیر نیرو و افزایش ۶۰ درصدی بودجه استان

بصیر،  جلسه بررسی وضعیت آب استان مازندران با حضور وزیر نیرو در استانداری مازندران و با مشارکت نمایندگان مجلس شهرهای ساری، بابل، نور و محمودآباد برگزار شد. نمایندگان مجلس از فرصت حضور وزیر نیرو در استانداری مازندران استفاده کرده و همه مشکلات و چالش‌های حوزه آب و برق استان را مطرح کردند که در نهایت وزیر، […]

بصیر،  جلسه بررسی وضعیت آب استان مازندران با حضور وزیر نیرو در استانداری مازندران و با مشارکت نمایندگان مجلس شهرهای ساری، بابل، نور و محمودآباد برگزار شد.


نمایندگان مجلس از فرصت حضور وزیر نیرو در استانداری مازندران استفاده کرده و همه مشکلات و چالش‌های حوزه آب و برق استان را مطرح کردند که در نهایت وزیر، بودجه حوزه وزارت نیرو استان را ۶۰ درصد افزایش داد.

سیدرمضان شجاعی کیاسری «نماینده ساری و میاندورود» به مشکلات آب شرب شهرستان ساری، عدم تأمین اعتبار مناسب برای طرح‌های مطالعاتی چند سد در دست اجرا، عدم بهره برداری از سد فریم صحرا، ناتمام ماندن طرح مطالعاتی زارم رود اشاره کرد و به مشکلاتی که در حوزه فاضلاب نیز وجود دارد گریزی زد.

علی اکبر ناصری «نماینده بابل» به مشکلات حوزه آب این شهرستان و از کمبود آب و مشکلاتی که ۸۰۰ هزار نفر از مردم این شهر دارند، اشاره کرد.

وی در ادامه با انتقاد از برنامه ریزی وزیر نیرو برای دریافت آب‌ها از کشاورزان، افزود: کشاورزان برای تأمین آب با مشکلات جدی مواجه هستند و با مطرح کردن دریافت آب‌ها، مشکلی بر مشکلات کشاورزان افزوده می‌شود.

حسین نیازآذری دیگر نماینده شهرستان بابل نیز به مشکلاتی که در حوزه فاضلاب شهرستان وجود دارد، اشاره کرد و گفت: وجود آب‌های سطحی به مشکل جدی شهرستان تبدیل شد که نیاز است وزیر نیرو برنامه مدونی برای کنترل آب‌های سطحی استان در برنامه کاری قرار دهد.

عبدالوحید فیاضی «نماینده نور و محمودآباد» نیز به موضوع سد لاستیکی و نیروگاهی شهرستان محمودآباد اشاره کرد و از کم آبی کشاورزان در فصل کشت، گلایه کرد.

این مسئول خواستار توجه بیشتر دولت به طرح ساماندهی فاضلاب در استان مازندران شد و گفت: طرح جمع آوری فاضلاب به این دلیل در مازندران در اولویت قرار گیرد که این استان از وجود آب‌های سطحی در رنج است.

استاندار مازندران نیز که با نمایندگان درد مشترک داشت، از مشکلاتی که برای وجود آب‌های سطحی در استان وجود دارد، صحبت به میان آورد و از عدم تامین اعتبار مناسب برای ساماندهی آب‌های سطحی مازندران گلایه کرد.

ربیع فلاح به اجرای طرح ۲۵ مگاواتی برق در منطقه بشل سوادکوه نیز اشاره کرد و افزود: سرمایه‌گذار این طرح برای دریافت مجوز سه سال در گیر و دار اداری بود.

وزیر نیرو که شرایط بحرانی آب مازندران را از زبان نمایندگان مردم و استاندار شنید، حرفی جز برنامه‌ریزی برای افزایش ۶۰ درصدی اعتبارت آب استان در سال ۹۴ نداشت.

حمید چیت‌چیان بر رفع مشکلات شبکه توزیع مازندران تا پایان تابستان سال ۹۴ تاکید کرد.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای سد فریم‌صحرا دودانگه که توسط شجاعی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، گفت: کاهش مشکلات و اعتبارت سد فریم‌صحرا در سال ۹۴ تامین می‌شود.

وزیر نیرو خواستار پیگیری برای رفع مشکل کانال شهرستان چالوس شد و افزود: اعتبارات فعلی برای رفع مشکلات کافی نیست و با تخصیص اعتبار مناسب مشکلات این کانال حل و فصل شود.

این مسئول خواستار تسریع در دریافت مجوز محیط‌‌زیست برای رفع مشکل سد زارم‌رود شد و افزود: مشکلات زیست‌محیطی سد چهاردانگه و سجادرود باید رفع شود.

چیت‌چیان با اشاره به مشکلاتی که برای اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب در مازندران وجود دارد، ادامه داد: تصفیه‌خانه‌ فاضلاب محلی در مازندران اجرایی شود تا زمینه رفع مشکل فاضلاب مازندران به صورت مرحله‌ای صورت گیرد.

وی خواستار استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد نیروگاه برق ۷۰۰ مگاواتی در استان شد.

وزیر نیرو با اشاره به مشکلاتی که برخی پیمانکاران بعد از اجرای پروژه در مازندران داشتند، افزود: مطالبات پیمانکاران حوزه آب و برق مازندران پرداخت می‌شود.

این مسئول خواستار افزودن شهر امیرکلا به پروژه آبرسانی شهرستان بابل شد و گفت: مطالعات تکمیلی برای اجرای آب شرب شهرهای استان فراهم شود.

وی درباره مشکلات زیست‌محیطی که برای اجرای پروژه‌های سد مازندران وجود دارد، گفت: دریافت مجوز محیط‌‌زیست از اختیار ما خارج است که در این زمینه لازم است نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دریافت مجوز محیط‌‌زیست به کمک وزارت نیرو بشتابند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1