امروز : پنج شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

باید در بحث اقتصادی انقلاب همه‌جانبه صورت پذیرد/ سران سه قوه استعفا دهند

بصیر، در حالیکه در روز دوشنبه هفته جاری همایش برخورد با مفسدان اقتصادی در دستور کار سران سه قوه قرار گرفت، بسیاری از کارشناسان سیاسی و اقتصادی به اظهار نظر در این مورد پرداختند. این در حالی است که تمام مردم کشور قاطعانه در برخورد با مفاسد اقتصادی خواهان عزم جدی دولت، مجلس و قوه […]

بصیر، در حالیکه در روز دوشنبه هفته جاری همایش برخورد با مفسدان اقتصادی در دستور کار سران سه قوه قرار گرفت، بسیاری از کارشناسان سیاسی و اقتصادی به اظهار نظر در این مورد پرداختند.

این در حالی است که تمام مردم کشور قاطعانه در برخورد با مفاسد اقتصادی خواهان عزم جدی دولت، مجلس و قوه قضائیه هستند.

از نگاهی دیگر پیام مهم رهبری به همایش قوا نیز به عنوان اتمام حجت در این زمینه، پیگیری و بررسی این موضوع مهم را به روسای سه قوه تاکید می کند و خواستار ورود قاطعانه این افراد در این زمینه شدند.

در این زمینه خبرنگار بصیرنیوز فریدونکنار با تعدادی از دانشجویان رشته علوم سیاسی به گفت‌و‌گو نشست.

محمد حسین تجن‌تجاری در این زمینه با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل فساد اداری و اقتصادی عدم استراتژی مناسب از سوی سران سه قوه است، اظهار داشت: ما باید امور اداری و اقتصادی کشور انقلاب همه‌جانبه به وجود آوریم.

وی تصریح کرد: علت عدم اهتمام جدی و قاطع به مبارزه با فساد در مسئولان، آلوده بودن تعداد زیادی از آنها و وابستگان‌شان به دخل و تصرف در اقتصاد است و تعدادی از آنها نیز از امانتی که در اختیارشان است خیانت کرده اند.

حسین ابوالحسنی نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، اذعان داشت: فسادهای اقتصادی به دلیل وجود افراد فراتر از قانون است.

وی تصریح کرد: بسیاری از نهاد ها به دلیل قدرتی که از سوی افرادی خاص دارند، به کسی پاسخگو نیستند، همچنین شفاف نبودن عملکرد دستگاه هایی که خارج از تشکیلات دولت هستند نیز بر این امر افزوده است.

یکی دیگر از دانشجویان علوم سیاسی که نخواست نامش فاش شود، در این زمینه اظهار داشت: جریانی در این نظام در کنار دولت رشد یافته که باج خور و زالو صفت است.

وی تصریح کرد: این مفسده اقتصادی به دلیل عدم نظارت صورت می پذیرد، در نظام بانکی که هر روز حساب کاری را قبل از پایان ساعت اداری بیلان می گیرند چگونه این فساد رخ می دهد، قطعا چراغ سبز عده ای در پشت آن قرار دارد.

این دانشجوی ارشد علوم سیاسی افزود: موضوع دیگری که در این زمینه نیز می تواند تاثیرگذار باشد، پدیده آقازادگی است که در نظام ما ریشه کرد، ما در نظامی که دنباله دار حضرت علی هستیم، نباید در بیت المال دست برده و کوتاهی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کشور ایران فقیر نیست، عرب ها به صرف وجود نفت کشور خود را تامین می کنند، در این نظام که کشاورزی، دریا، چوب و جنگل داریم چرا باید وضع‌مان به این صورت باشد، علت آن مشخص است، ما در دولت نشتی داریم و دستگاه نظارتی ضعیف عمل می کند.

این دانشجو در پایان تاکید کرد: جریان دانشجویی معتقد است که سران این سه قوه باید استعفا می دادند چرا که در این بحث نتوانستند پاسخ دغدغه های رهبری را دهند.                         

 

 

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1