امروز : یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳ - ۱۲:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خداحافظی داور دربی از قضاوت؟

بصیر، یدالله جهانبازی یکی از داوران سابق بین‌المللی فوتبال ایران است که به طور عجیبی از فهرست داوران بین‌المللی کنار گذاشته شد آن هم در حالی که می‌توانست ۸ سال دیگر در فهرست بین‌المللی حضور داشته باشد با این حال جهانبازی همچنان جزو داوران ملی و فعال فوتبال ایران است که در نیم‌فصل اول دربی ۷۹ […]

بصیر، یدالله جهانبازی یکی از داوران سابق بین‌المللی فوتبال ایران است که به طور عجیبی از فهرست داوران بین‌المللی کنار گذاشته شد آن هم در حالی که می‌توانست ۸ سال دیگر در فهرست بین‌المللی حضور داشته باشد با این حال جهانبازی همچنان جزو داوران ملی و فعال فوتبال ایران است که در نیم‌فصل اول دربی ۷۹ پایتخت را سوت زد.

جهانبازی داوری است که از شهر کوچک جونقلان که در  ۴۰ کیلومتری شهرکرد است به داوری فوتبال آمده‌  با او گفت‌وگویی در مورد قضاوت‌هایش در نیم‌فصل اول انجام دادیم.

در تعطیلات نیم‌فصل داوران چه می‌کنند؟

اکثر داوران شاغل و معلم هستند و در استخدام آموزش پرورش. بنابراین در تعطیلات لیگ هم سر کارشان حضور دارند.

در نیم‌فصل اول لیگ برتر در چند بازی قضاوت کردید؟

در ۸ بازی لیگ برتر و یک بازی جام حذفی و در نیمه‌نهایی بازی نفت و پدیده را سوت زدم.

بدترین بازی که سوت زدید کدام بازی بود؟

هیچ‌کدام از بازی‌هایی که من سوت زدم مشکل خاصی نداشت و کسی ناراضی نبود.

بهترین بازی کدام دیدار بود؟

دربی ۷۹ پایتخت، همه از قضاوتم در این بازی راضی بودند و این بازی هم مشکل داوری نداشت.

اما عادل فردوسی‌پور در برنامه‌اش مدعی شد که یکی از گل‌های پرسپولیس آفساید بوده است؟

کمیته داوران از قضاوت من راضی بود حسین عسگری هم بعد از مسابقه مصاحبه کرد و گفت قضاوت جهانبازی در دربی باعث سرافرازی داوران ایرانی شد. واقعاً من نفهمیدم عادل فردوسی‌پور استقلالی است یا پرسپولیسی یک بار به دنبال مسائل استقلال است و بار دیگر دنبال مسائل پرسپولیس.

یعنی گل نوری آفساید نبود؟

نه آن گل آفساید نبود البته برخی همشهری‌هایم که استقلالی هستند می‌گویند گل آفساید بود همشهری‌های پرسپولیسی‌ام هم می‌گویند تصمیمت درست بوده است. در شهر ما بیشتر مردم هوادار پرسپولیس هستند.

قضاوت داوران را در نیم‌فصل اول چطور دیدید؟

نسبت به فصل گذشته داوری‌ها بسیار بهتر شده هرچند اشتباه همیشه وجود دارد اما باید بگویم جوانگرایی کمیته داوران جواب داده و داوران باتجربه‌تر شدند و قضاوت‌ها خوب بوده است.

خودتان تا چه زمانی می‌خواهید قضاوت کنید؟

می‌خواستم بعد از قضاوت در دربی از داوری کنار بروم اما شرایطی پیش آمد که از تصمیم منصرف شدم.

چه شرایطی؟

با فریدون اصفهانیان؛ رئیس محترم کمیته داوران صحبت کردم او به من گفت تا زمانی که شرایط بدنی‌ات اجازه می‌دهد قضاوت کن و از داوری کنار نرو. بنابراین شاید آخر فصل از داوری کنار بروم.

چرا؟

دیگر بس است. ۱۰ دوره در لیگ برتر سوت زده‌ام از هم دوره‌های من فقط محسن ترکی باقی مانده من طبق قانون ۴ سال دیگر می‌توانم قضاوت کنم اما به احتمال زیاد در آخر فصل از داوری خدافظی می‌کنم.

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news