امروز : یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳ - ۱۹:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تیم مذاکره‌کننده فردا عازم ژنو می‌شود

بصیر، تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به منظور انجام اولین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ پس از تمدید ۷ ماهه توافق، بامداد فردا عازم ژنو خواهد شد. بر اساس این گزارش، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر تیم هسته‌ای را همراهی نخواهد کرد و مذاکرات به ریاست سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و […]

بصیر، تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به منظور انجام اولین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ پس از تمدید ۷ ماهه توافق، بامداد فردا عازم ژنو خواهد شد.

بر اساس این گزارش، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر تیم هسته‌ای را همراهی نخواهد کرد و مذاکرات به ریاست سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه و با حضور مجید تخت‌روانچی، حمید بعیدی‌نژاد و سایر اعضای تیم برگزار می شود.

مذاکرات رسمی بین ایران و کشورهای ۱+۵ روز چهارشنبه در ژنو برگزار خواهد شد.

پیش از آن، از ظهر فردا (ساعت ۱۳:۰۰ به وقت ژنو) مذاکرات هیات‌های ایران و آمریکا به صورت دو جانبه برگزار می‌شود. همچنین ایران پیش از روز چهارشنبه مذاکرات دو جانبه با سایر اعضای ۱+۵ نیز خواهد داشت.

در پایان مذاکرات وین، در تاریخ ۲۴ نوامبر و با توجه به ضرب‌العجل تعیین شده برای دستیابی به توافق جامع در آن تاریخ، طرفین مذاکرات را به مدت ۷ ماه به دلیل عدم توافق تمدید کردند.

طبق تصمیم دو طرف قرار است در ۴ ماه توافقی بر روی کلیات صورت گیرد و ۲ ماه باقیمانده از اسفند ماه صرف نگارش متن و توافق بر سر جزئیات باشد.

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1