امروز : دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ - ۱۴:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انهدام گروهک جذب تروریستها در فرانسه

بصیر، پلیس فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که این گروهک در “تولوز” در جنوب غربی فرانسه فعالیت می کرد. منابع رسانه ای فرانسوی به نقل از پلیس این کشور تأکید کردند که چند نفر نیز در ارتباط با همین گروهک در پاریس و نورماندی و چند منطقه دیگر دستگیر شدند.پلیس فرانسه هنوز اعلام نکرده است که […]

بصیر، پلیس فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که این گروهک در “تولوز” در جنوب غربی فرانسه فعالیت می کرد.

منابع رسانه ای فرانسوی به نقل از پلیس این کشور تأکید کردند که چند نفر نیز در ارتباط با همین گروهک در پاریس و نورماندی و چند منطقه دیگر دستگیر شدند.

پلیس فرانسه هنوز اعلام نکرده است که چند نفر را دستگیر کرده، اما اطلاعات اولیه حاکی است که این گروهک، عناصری را برای جنگ به عراق و سوریه اعزام کرده است.

با افزایش عضویت اتباع فرانسوی در گروه های تروریستی در عراق و سوریه؛ مسؤولان این کشور از احتمال بازگشت آنان به شدت نگران شده‌اند.

وزیر کشور فرانسه اخیرا اعلام کرده است که از ژانویه گذشته تمایل اتباع این کشور برای رفتن به سوریه ۸۰ درصد افزایش یافته است.

وزیر کشور فرانسه تأکید کرده است که بر اساس گزارشهای رسمی، بیش از ۴۰۰ فرانسوی در سوریه هستند و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر نیز قصد رفتن به سوریه را دارند. ۱۲۰ نفر از این تروریستهای فرانسوی نیز به کشورشان بازگشته اند و ۵۰ تن هم در درگیریهای سوریه و یا عراق به هلاکت رسیده‌اند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1