امروز : دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ - ۲۲:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش داعش برای دستیابی به بمب فسفری

بصیر، شبکه خبری العربیه، “نعیم الکعود”، یکی از شیوخ عشیره البونمر عراق به نقل از منابع آگاه در منطقه القائم در مرزهای عراق و سوریه اعلام کرد: گروه تروریستی داعش چندین کارشناسان خارجی را استخدام کرده تا با استفاده از اسید فسفریک به ارتقای مواد منفجره خود پرداخته و گلوله‌های خمپاره‌ حاوی فسفر بسازند.   در […]

بصیر، شبکه خبری العربیه، “نعیم الکعود”، یکی از شیوخ عشیره البونمر عراق به نقل از منابع آگاه در منطقه القائم در مرزهای عراق و سوریه اعلام کرد: گروه تروریستی داعش چندین کارشناسان خارجی را استخدام کرده تا با استفاده از اسید فسفریک به ارتقای مواد منفجره خود پرداخته و گلوله‌های خمپاره‌ حاوی فسفر بسازند.

 

در همین حال،‌ “علاء النشوع”، متخصص امور نظامی و مواد منفجره در این باره گفت: سلاح‌های حاوی اسید فسفریک از جمله سلاح‌های کشنده و آتش‌زا است که از سوی نهادهای بین المللی استفاده از آنها ممنوع است که تنها آمریکا، اسرائیل و روسیه در جنگ از آن استفاده می‌کنند.

بمب فسفری به بمب‌هایی گفته می‌شود که حاوی عامل آتش‌افروز فسفر سفید هستند که با هدف سوزاندن موضع مورد تهاجم مورد استفاده قرار می‌گیرد و مکانیزم موثر آن ایجاد آتش سوزی گسترده پس از بمباران است.

شرکت فسفات القائم عراق شرکتی دولتی است که مواد شیمیایی برای تولید کود کشاورزی تولید می‌کند و از جمله اماکنی است که پس از متهم شدن عراق به استفاده از سلاح شیمیایی، بازرسان سازمان ملل به بازرسی آن پرداخته بودند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1