امروز : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶ - ۱۹:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چاپ نخستین لباس چهار بعدی جهان

بصیر، یک استودیوی آمریکایی، لباس زنانه جدیدی را با استفاده از نوعی چاپگر تولید کرده که نخستین لباس چهار بعدی جهان به شمار می‌آید.   این لباس فناورانه بر اساس سلایق زنان سفارشی می‌شود. چاپ این لباس توسط چاپگر سه‌بعدی ۳۰۰۰ دلار هزینه برده و محصول نهایی دارای ۲۲۷۹ پنل چاپ‌شده است که توسط ۳۳۱۶ لولا […]

بصیر، یک استودیوی آمریکایی، لباس زنانه جدیدی را با استفاده از نوعی چاپگر تولید کرده که نخستین لباس چهار بعدی جهان به شمار می‌آید.

 

چاپ نخستین لباس چهار بعدی جهان

این لباس فناورانه بر اساس سلایق زنان سفارشی می‌شود.

چاپ این لباس توسط چاپگر سه‌بعدی ۳۰۰۰ دلار هزینه برده و محصول نهایی دارای ۲۲۷۹ پنل چاپ‌شده است که توسط ۳۳۱۶ لولا به یکدیگر متصل شده‌اند.

شرکت آمریکایی Nervous System واقع در ماساچوست، مولفه تولیدشده را «لباس چهار بعدی» می‌نامد زیرا این محصول چاپی و پارچه‌ای می‌تواند از شکل یک شی فشرده به شکل موردنظر کاربر تغییر کند. گفته می‌شود چاپ این لباس ۴۸ ساعت زمان برده است.

شرکت سازنده همچنین برنامه نرم‌افزاری تبلت و گوشی هوشمندی را ارائه داده که به کاربران امکان دستکاری لباس‌هایشان را می‌دهد. با استفاده از این برنامه می‌توان الگو، سبک و انعطاف‌پذیری لباس را تغییر داد.

چاپ نخستین لباس چهار بعدی جهان

تولیدکنندگان امیدوارند این لباس به شخصی‌شدن و سفارشی‌شدن لباس‌ها در آینده کمک کند.

این لباس با استفاده از فرآیندی موسوم به «منجمدکردن لیزری گزینشی» چاپ شده است. این فرآیند از لیزر برای جوش‌دادن دانه‌های پودر نایلون به یکدیگر استفاده می‌کند و پودر ذوب‌نشده را بین تمامی گسست‌های فضای لباس به جا می‌گذارد.

این پودر اضافی پس از چاپ حذف می‌شود و چنین موضوعی به کاربر امکان چاپ سازوکارهای پیچیده به هم پیوسته را می‌دهد.

در این فرآیند، از طراحی جدید و اسکن از بدن استفاده شده و گفته می‌شود لباس‌های جدید اکنون در حال چاپ هستند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1