امروز : پنج شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷ - ۲۳:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

در فرآیند کاهش وزن چربی اضافه چه می‌شود؟

بصیر، در این مطالعه جدید متخصصان به توضیح این مورد پرداختند که چگونه چربی اضافی در فرآیند کاهش وزن از بدن حذف می‌شود. به گفته کارشناسان چربی‌ها به سادگی به انرژی، حرارت یا بخش‌های کوچکتر تبدیل نمی‌شوند و پس از آن از بدن دفع شوند. در حقیقت بدن پروتئین‌های مازاد یا کربوهیدرات‌های موجود در رژیم غذایی […]

بصیر، در این مطالعه جدید متخصصان به توضیح این مورد پرداختند که چگونه چربی اضافی در فرآیند کاهش وزن از بدن حذف می‌شود. به گفته کارشناسان چربی‌ها به سادگی به انرژی، حرارت یا بخش‌های کوچکتر تبدیل نمی‌شوند و پس از آن از بدن دفع شوند.

در حقیقت بدن پروتئین‌های مازاد یا کربوهیدرات‌های موجود در رژیم غذایی را به شکل چربی به خصوص مولکول‌های تری‌گلیسرید ذخیره می‌کند. برای افرادی که بخواهند وزن خود را کاهش دهند، لازم است این تری‌گلیسرید به شکل بلوک‌هایی تجزیه شده و سپس اکسیده شود.

زمانیکه تری‌گلیسرید اکسیده می‌شود مستلزم آن است تعداد زیادی مولکول اکسیژن مصرف شود و کربن دی اکسید و آب را به عنوان محصولات زائد تولید می‌کند. به طور مثال برای سوزاندن ۱۰ کیلوگرم چربی فرد باید ۲۹ کیلوگرم اکسیژن استفاده کند و فرآیند شیمیایی سوختن این چربی به تولید ۲۸ کیلوگرم کربن دی اکسید و ۱۱ کیلوگرم آب منجر می‌شود.

«روبن میرمن» و «آندرو براون» از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا و از محققان این مطالعه اظهار داشتند: در طول فرآیند کاهش وزن ۸۴ درصد از چربی به کربن دی اکسید تبدیل شده و از طریق ریه‌ها از بدن خارج می‌شود و ریه‌ها ارگان‌ اصلی در کاهش وزن به حساب می‌آید. در حالیکه ۱۶ درصد باقی مانده به آب تبدیل می‌شود،‌ این آب تولید شده می‌تواند به شکل ادرار، تعریق، اشک یا دیگر ترشحات بدن دفع شود.

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1