امروز : شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹ - ۱۹:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترفندهای کلید Print Screen

بصیر، همانطور که مي دانيد از دکمه Print Screen در صفحه کليد رايانه، مي توان براي کاربردهاي متفاوت در نرم افزارهاي مختلف استفاده کرد؛ به عنوان مثال گرفتن تصوير از صفحه دسکتاپ در ويندوز يکي از پرکاربردترين استفاده ها از اين ابزار است. با ما در اين ترفند همراه شويد تا نکاتي ظريف را در […]

بصیر، همانطور که مي دانيد از دکمه Print Screen در صفحه کليد رايانه، مي توان براي کاربردهاي متفاوت در نرم افزارهاي مختلف استفاده کرد؛ به عنوان مثال گرفتن تصوير از صفحه دسکتاپ در ويندوز يکي از پرکاربردترين استفاده ها از اين ابزار است. با ما در اين ترفند همراه شويد تا نکاتي ظريف را در اين خصوص برايتان شرح دهيم:

 

حتما مي دانيد که به صورت پيش فرض، با فشردن دکمه Print Screen، تصويري تمام صفحه از دسکتاپ در حافظه قرار مي گيرد که شما مي توانيد با استفاده از نرم افزارهاي گرافيکي ديگر چون Paint و فتوشاپ ابتدا تصوير را Paste و سپس نسبت به ويرايش و حذف قسمت هاي اضافي آن اقدام کنيد؛ حال اگر کليدهاي Alt+ Print Screen را بفشاريد، تنها تصوير پنجره جاري از دسکتاپ در حافظه ذخيره مي شود و فضاي زايد تصوير کمتر مي شود و ويرايش آن آسان تر خواهد بود، اما شما همچنان بايد به کمک نرم افزارهاي ديگر (Paint و فتوشاپ و …) نسبت به ذخيره سازي و يا ويرايش بيشتر آن، اقدام کنيد.

 

قابل ذکر است که در ويندوزهاي ۸ و ۸٫۱ اگر کليدهاي Win+Print Screen را بفشاريد، تصوير شما به صورت خودکار در مسير Pictures\Screenshots ذخيره مي شود؛ البته به صورت تمام صفحه و با اين روش شما ديگر به استفاده از ديگر نرم افزارها جهت ذخيره سازي نياز نخواهيد داشت. دقت کنيد که در هر يک از روش هاي گفته شده، پس از استفاده از کليد Print Screen، اگر در نرم افزارهايي چون Word، کليدهاي Ctrl+V را بفشاريد، تصوير گرفته شده، در سند شما قرار مي گيرد.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1