امروز : یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ - ۲۳:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشف ۳ گور دسته جمعی در دیرالزور

بصیر، بر اساس گفته‌های شاهدان عینی، داعش جوانان روستاها و شهرهای جرانی، الکشکیه و ابوحمام را که همه از طایفه «الشعیطات» بودند به صورت دسته جمعی به قتل رسانده است. بر اساس بیانیه بخش اسناد و مدارک مرکز حقوقی سوریه، در استان دیر الزور واقع در شرق این کشور سه گور دسته جمعی با ۷۱۰ جسد […]

بصیر، بر اساس گفته‌های شاهدان عینی، داعش جوانان روستاها و شهرهای جرانی، الکشکیه و ابوحمام را که همه از طایفه «الشعیطات» بودند به صورت دسته جمعی به قتل رسانده است.

بر اساس بیانیه بخش اسناد و مدارک مرکز حقوقی سوریه، در استان دیر الزور واقع در شرق این کشور سه گور دسته جمعی با ۷۱۰ جسد کشف شد که نشان دهنده حجم جنایاتی است که داعش در مناطق تحت کنترل خود در حق شهروندان بی دفاع مرتکب می‌شود.

این مرکز گزارش داد که اولین گور دسته جمعی در تاریخ ۱۶ دسامبر با ۴۵۰ جسد کشف شد. روز بعد هم دومین گور دسته جمعی با ۲۳۵ جسد شناسایی شد و سومین گور هم با ۲۵ جسد کشف و تعداد کل قربانیان به ۷۱۰ تن رسید.

فعالان این مرکز توانستند ده‌ها تن از قربانیان را شناسایی کنند اما مابقی اجساد به دلیل متلاشی شدن و یا مسله شدن پس از قتل قابل شناسایی نیستند.

مرکز حقوقی سوریه هم سازمان‌های حقوق بشری را دعوت کرد کاری برای توقف این فاجعه انسانی در سوریه که هر روز بحرانی‌تر می‌شود، ‌انجام دهند.

این در حالی است که خبرنگار شبکه العهد مستقر در سوریه از هلاکت فرمانده یگان موسوم به جندالله وابسته به داعش به نام «ابوزهره» در درگیری بایگان‌های کرد در شهر کوبانی خبر داد.

بر اساس گزارش شبکه خبری العهد، همچنین چند داعشی دیگر در درگیری با ارتش سوریه در شهر درعا کشته و زخمی شدند.

علاوه بر این امروز بیش از ده‌ها داعشی در یکی از حملات هوایی جنگنده‌های سوریه در شهر رقه به هلاکت رسیدند. 

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1