امروز : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱ - ۱۳:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشف دو گور دسته جمعی در سنجار عراق

بصیر، یکی از نمایندگان وابسته به ائتلاف کردستان عراق از کشف دو گور دسته جمعی در یکی از روستاهای آزاد شده سنجار خبر داد. به گزارش سایت اینترنتی المسلة، عبدالکریم زنگنه، یکی از نمایندگان ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد که دو گور دسته جمعی از قربانیان ایزدی در یکی از روستاهای سنجار، کشف شده که تیم […]

بصیر، یکی از نمایندگان وابسته به ائتلاف کردستان عراق از کشف دو گور دسته جمعی در یکی از روستاهای آزاد شده سنجار خبر داد.

به گزارش سایت اینترنتی المسلة، عبدالکریم زنگنه، یکی از نمایندگان ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد که دو گور دسته جمعی از قربانیان ایزدی در یکی از روستاهای سنجار، کشف شده که تیم پزشکی اعزامی قصد دارد پس از بیرون آوردن اجساد هویت آن‌ها را شناسایی کند.

وی تصریح کرد: ما شجاعت و قهرمانی مبارزان ایزدی را که شانه به شانه نیروهای پیشمرگ برای بازپس گیری سنجار با داعش مقابله کردند ستایش می‌کنیم.

نیروهای پیشمرگ در چند روز گذشته طی عملیات آزاد سازی سنجار که با پشتیبانی هوایی از سوی ائتلاف آغاز شده توانستند کنترل سنجار در استان نینوا را به طور کامل به دست گیرند.

زنگنه در خصوص اقدامات نیروهای پیشمرگ افزود: امیدواریم که پیشمرگ‌ها با مقاومت مداوم خود تمام مناطق عراق را از دست گروه تروریستی داعش آزاد کنند.

پس از چهار روز نبرد سنگین، نیروهای پیشمرگ کرد اعلام کردند که عصر روز شنبه کنترل شهرستان سنجار در استان نینوا را به طور کامل از دست گروه تروریستی داعش خارج کردند.

عملیات آزادسازی سنجار روز چهارشنبه با پشتیبانی هوایی از سوی ائتلاف آغاز شد و در مرحله اول مناطق پیرامونی شهرستان سنجار و شهر زمار آزاد شد.

عملیات اصلی برای آزادسازی شهرستان سنجار از بامداد شنبه با فرماندهی مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق و با مشارکت پیشمرگ‌های کرد، نیروهای داوطلب ایزدی و نیروهای مدافعان خلق وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه آغاز شد که در ظهر شنبه کردها اعلام کردند که کنترل شهرستان سنجار را به دست گرفته‌اند.

این شهرستان که کردها آن را “شنگال” می‌نامند در مرز عراق با سوریه واقع شده و نزدیک به سه ماه پیش که داعش آن را به اشغال درآورد، هزاران ایزدی ساکن این منطقه کشته و یا به اسارت گرفته شدند.

اقدامات داعش در این منطقه از سوی شورای امنیت، دیده‌بان حقوق بشر و دیگر نهادهای بین‌المللی مصداق جنایات جنگی محسوب شد.

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1