امروز : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱ - ۱۴:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هر متر زمین در اطراف کعبه چند؟

بصیر، قیمت یک متر مربع از اراضی اطراف کعبه مکرمه به یک و نیم میلیون ریال عربستان (۴۰۰ هزار دلار) رسیده است که این قیمت بیشتر از قیمت یک متر مربع زمین در چندین پایتخت و شهر معروف و گران جهان است.  بنگاه داران و کارشناسان علت قیمت بالای اراضی اطراف کعبه را کم بودن مساحت قابل ساخت […]

بصیر، قیمت یک متر مربع از اراضی اطراف کعبه مکرمه به یک و نیم میلیون ریال عربستان (۴۰۰ هزار دلار) رسیده است که این قیمت بیشتر از قیمت یک متر مربع زمین در چندین پایتخت و شهر معروف و گران جهان است.


 بنگاه داران و کارشناسان علت قیمت بالای اراضی اطراف کعبه را کم بودن مساحت قابل ساخت و ساز، افزایش تقاضا و تداوم سرمایه گذاری می دانند.

هر متر زمین در اطراف کعبه چند؟ بر اساس گزارش روزنامه المرصد، منصور ابوریاش، رییس کمیته املاک در اتاق بازرگانی و صنایع مکه مکرمه، اعلام کرد: ما ۱۰ سال پیش گفتیم که قیمت یک متر از اراضی اطراف کعبه به ۳۰۰ هزار ریال (۸۰ هزار دلار) خواهد رسید و در آن زمان ما را به گزافه گویی متهم می کردند در حالی که در همان سال قیمت یک متر زمین در توکیو به یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال (بیش از ۳۰۰ هزار دلار) رسیده بود، قیمت یک متر زمین در نیویورک هم اکنون ۵۶۰ هزار ریال (۱۵۰ هزار دلار) است.

المرصد نوشت: هم اکنون قیمت یک متر مربع زمین در اطراف کعبه نَه تنها به ۴۰۰ هزار دلار رسیده است بلکه همچنان در حال افزایش است و هیچ اعتراضی هم به این امر مشاهده نمی شود.

فضل البوعینین، کارشناس اقتصادی عربستانی، نیز گفت: قیمت یک متر مربع زمین از ارزان ترین مناطق اطراف کعبه به ۲۵۰ هزار ریال (بیش از ۶۵ هزار دلار) می رسد و به طور کلی اراضی اطراف کعبه گران ترین اراضی جهان است.

عبدالله الاحمری، رییس کمیته قیمت گذاری مسکن در اتاق بازرگانی و صنایع شهر جده در غرب عربستان، نیز افزود: سود حاصل از ساخت و ساز در مکه مکرمه و مدینه منوره تضمین شده است و قیمت زمین در این دو شهر با بقیه شهرهای عربستان قابل مقایسه نیست به طوری که سرمایه داران برای ساخت هتل های آسمان خراش و خرید اراضی در این دو شهر با همدیگر رقابت می کنند حتی اگر قیمت زمین ده ها برابر افزایش یابد.

 

 

صدخبر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1