امروز : سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ - ۱۷:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برتري مسي بر رونالدو بدون احتساب پنالتي

بصیر، مسی در ابتدای سال ۲۰۱۴، همچنان دوران بهبودی مصدومیتش را طی می کرد و کمی طول کشید تا به کوران مسابقات بازگردد. با اینحال او توانست به رکورد ۵۸ گل زده در طول سال دست یابد که البته فاصله زیادی با آمار ۹۱ گل زده او در سال ۲۰۱۲ داشت. مسی سال ۲۰۱۰، ۶۰ گل […]

بصیر، مسی در ابتدای سال ۲۰۱۴، همچنان دوران بهبودی مصدومیتش را طی می کرد و کمی طول کشید تا به کوران مسابقات بازگردد. با اینحال او توانست به رکورد ۵۸ گل زده در طول سال دست یابد که البته فاصله زیادی با آمار ۹۱ گل زده او در سال ۲۰۱۲ داشت. مسی سال ۲۰۱۰، ۶۰ گل و سال ۲۰۱۱ نیز ۵۹ گل زده بود. فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا در این سال توانست دو رکورد مهم را بشکند. رکورد بهترین گلزن لالیگا و رکورد بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان.مسی در ۵۲ بازی رسمی بارسلونا در سال ۲۰۱۴ به میدان رفت و در ۳۱ بازی نیز موفق به گلزنی شد.(در ۶۰ درصد مسابقات).


کریس رونالدو اما موفق شد تا به بهترین گلزن سال با زدن ۶۱ گل بدل شود اما ۱۳ گل از این ۶۱ گل، از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است. به عبارتی رونالدو بدون احتساب پنالتی ها، ۴۸ گل در سال ۲۰۱۴ به ثمر رسانده است. در سویی دیگر، از ۵۸ گل مسی، ۷ گل از روی نقطه پنالتی بدست آمده است. در واقع بدون احتساب پنالتی ها، مسی ۵۱ به ۴۸ از رونالدو پیشی می گیرد.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1