امروز : چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳ - ۱۶:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هارف:بیش از هر زمانی به توافق نزدیک شده‌ایم

بصیر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: بیش از هر زمانی به توافق جامع هسته‌ای با ایران نزدیک شده‌ایم. ماری هارف در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: نگاه کنید اکنون در چه‌وضعی قرار داریم، در ابتدای سال (میلادی) برنامه هسته‌ای ایران هنوز متوقف نشده و طرح اقدام مشترک نیز هنوز اجرایی نشده بود، ما دور میز مذاکره […]

بصیر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: بیش از هر زمانی به توافق جامع هسته‌ای با ایران نزدیک شده‌ایم.

ماری هارف در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: نگاه کنید اکنون در چه‌وضعی قرار داریم، در ابتدای سال (میلادی) برنامه هسته‌ای ایران هنوز متوقف نشده و طرح اقدام مشترک نیز هنوز اجرایی نشده بود، ما دور میز مذاکره می‌نشینیم تا ببینیم که آیا می‌توانیم به توافق جامع دست یابیم. ما بیش از همیشه به یک توافق جامع نزدیک شده‌ایم در حالی که برای نخستین بار طی دهه اخیر برنامه هسته‌ای آنها  متوقف شده است، این یک دستاورد مهم است.

 وی همچنین در پاسخ به خبرنگاری که ناکارآمدی تحریم‌ها علیه روسیه را مطرح کرد، مدعی شد: به مورد دیگری نگاه کنید. به ایران نگاه کنید و ببینید که چگونه این تحریم‌ها ایران را پای میز مذاکره بازگرداند!

 مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ برای رسیدن به توافقی جامع در جریان است و در سوم آذرماه پس از یک سال گفت‌وگو، طرفها تصمیم گرفتند مذاکرات را ۷ ماه دیگر تمدید کنند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1