امروز : جمعه ۵ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۵ - ۱۶:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصاویر/ نگرانی پدر خلبان اردنی که به چنگ داعش افتاد

بصیر، «یوسف ال‌کساسبه» پدر خلبان اردنی که به چنگ گروه تروریستی داعش افتاده، از عناصر این گروه خواست به جان فرزندش رحم کرده و با او به عطوفت رفتار کنند. خلبان جنگنده اف−۱۶ نیروهای ائتلاف، در حوالی شهر رقه به اسارت تروریست‌های داعش درآمد. «معاذ صافی یوسف الکساسبه» که به خاندان‌های معروف اردن تعلق دارد، نخستین […]

بصیر، «یوسف ال‌کساسبه» پدر خلبان اردنی که به چنگ گروه تروریستی داعش افتاده، از عناصر این گروه خواست به جان فرزندش رحم کرده و با او به عطوفت رفتار کنند.

خلبان جنگنده اف−۱۶ نیروهای ائتلاف، در حوالی شهر رقه به اسارت تروریست‌های داعش درآمد.

«معاذ صافی یوسف الکساسبه» که به خاندان‌های معروف اردن تعلق دارد، نخستین سرباز ائتلاف بین‌المللی ضد داعش است که به اسارت تروریست‌های داعش درمی‌آید.

یوسف ال‌کساسبه از داعش خواسته با پسرش همانند یک میهمان رفتار کنند. او در پیامی خطاب به نیروهای داعش گفته است: ما همگی مسلمانیم. به فرزندم رحم کنید و او را ببخشید.

وی در امان ـ پایتخت اردن ـ گفته است: پیامی برای برادران بزرگوارمان در سوریه دارم. تقاضا می‌کنم میزبان ارجمندی برای معاذ باشید.

پدر خلبان اردنی در ادامه از خدا خواسته که پسرش را به آغوش خانواده، همسرش و مادرش بازگرداند.

خلبان اردنی پس از آنکه جنگنده‌اش روز چهارشنبه در شمال سوریه سقوط کرد به اسارت داعش درآمد. داعش اعلام کرده بودند که با موشک‌های ردیاب توانستند جنگنده اف−۱۶ را سرنگون کنند اما آمریکا می‌گوید که برخلاف ادعای داعش، هواپیمای اردنی با شلیک آن‌ها سرنگون نشده است. آمریکایی‌ها می‌گویند «شواهد به وضوح» نشان می‌دهد که این ادعا صحیح نیست.

تکفیری‌های داعش طی سال‌های گذشته هزاران نفر از سربازان سوری و عراقی را کشته‌اند. این گروه همه مسلمانانی را که علیه آن‌ها باشند، کافر و مرتد محسوب می‌کنند و کمر به قتل‌شان می‌بندند.

بلاغ
 

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1