امروز : جمعه ۵ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۵ - ۱۶:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روش شیرین برای درمان سوزش سردل

بصیر، بیماری ریفلاکس معده و مری (GORD) هنگامی رخ می‌دهد که محتویات معده بسمت بالا و مری ترشح کرده و منجر به سوزش در قفسه سینه می‌شود. ضعف دریچه بین مری و معده بعنوان عامل احتمالی بازگشت اسید معده مطرح می‌شود؛ همچنین اضافه وزن نیز به تشدید این مشکل کمک می‌کند. از هر پنج نفر یک […]

بصیر، بیماری ریفلاکس معده و مری (GORD) هنگامی رخ می‌دهد که محتویات معده بسمت بالا و مری ترشح کرده و منجر به سوزش در قفسه سینه می‌شود.

ضعف دریچه بین مری و معده بعنوان عامل احتمالی بازگشت اسید معده مطرح می‌شود؛ همچنین اضافه وزن نیز به تشدید این مشکل کمک می‌کند.

از هر پنج نفر یک نفر از مشکل GORD رنج می‌برد و بهترین روش کاهش علائم سوزش سر دل، بهبود عادات غذایی بخصوص کاهش مصرف غذاهای چرب و کاهش وزن است.

زایلیتول بطور طبیعی در میوه‌های مختلف مانند آلو و تمشک وجود دارد و از آن بعنوان شیرین‌کننده در آدامس‌های فاقد قند استفاده می‌شود؛ بعلاوه دارای اثرات ضدباکتریایی است.

مطالعه صورت گرفته توسط کینگز کالج لندن نشان می‌دهد، بزاق افرادی که آدامس حاوی شیرین‌کننده زایلیتول استفاده می‌کنند، بیشتر قلیایی است که منجر به خنثی کردن اسید معده می‌شود.

محققان برای کاهش بازگشت اسید معده و سوزش سر دل، آبنباتی حاوی شیرین‌کننده طبیعی زایلیتول تولید کرده‌اند؛ ‌آبنبات در طول شب به لثه‌ها چسبیده و به کاهش علائم بازگشت اسید معده کمک می‌کند.

محققان قصد دارند عملکرد این آبنبات را بر روی ۵۰ بیمار مبتلا به GORD بمدت دو هفته مورد آزمایش قرار دهند.

در این روش درمانی جدید، آبنبات پیش از خواب در قسمت پشت دهان بر روی لثه‌ها قرار داده می‌شود؛ این آبنبات دارای بخش چسبناکی است که حداقل بمدت شش ساعت در محل خود باقی مانده و به آرامی زایلیتول را در محیط دهان آزاد می‌کند.

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1