امروز : شنبه ۶ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶ - ۱۴:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نامه سرگشاده شهروند فریدونکناری به استاندار

بصیر، در پی انتصاب یک فرماندار غیربومی در فریدونکنار یک شهروند این شهرستان در نامه ای سرگشاده به استاندار از به وقوع پیوستن این عمل به شدت گلایه کرد. متن نامه این شهروند فریدونکناری که به دفتر پایگاه خبری بصیر فرستاده شد به شرح زیر است: آقای ربیع فلاح استاندار محترم دولت تدبیر و امید […]

images (1)

بصیر، در پی انتصاب یک فرماندار غیربومی در فریدونکنار یک شهروند این شهرستان در نامه ای سرگشاده به استاندار از به وقوع پیوستن این عمل به شدت گلایه کرد.

متن نامه این شهروند فریدونکناری که به دفتر پایگاه خبری بصیر فرستاده شد به شرح زیر است:

آقای ربیع فلاح

استاندار محترم دولت تدبیر و امید

در استان مازندران

مدت زمان است که فرماندار سابق فریدونکنار، نیامده ، رخت بر بست و عزل گردید که ای کاش هرگز نمی آمد هرچند که شعار ” با داس نیامده ام” فقط شعار ماند و بس و فی الواقع هرکه در ستاد عالیجنابان نقشی ایفاء نمود بر تارک منصبی نشست و کامروا گردید و تلخ کامی این تدبیرها نیز فقط برای مردم زحمتکش فریدونکنار نبوده است که به قولی ” مرگ دسته جمعی ، عروسی است.”

دولت تدبیر، نخست بی تدبیرانه عمل کرد و فردی را به فرمانداری شهرستان فریدونکنار منصوب نمود که ….و همان بهتر که بی تدبیری اش را تدبیری اندیشید و پس از مدت کوتاهی، آن نمود که می بایست اما با تنفسی کوتاه مجدداً برای این شهر ولایتمدار، اصلاح طلب‌ترین شخص ستاد عالیجناب روحانی را به سمت فرمانداری منصوب نمودند.

مدعیان تدبیر حتی یکبار هم از خویش نپرسیده اندکه چرا برای ولایت مدارترین شهر کرانه خزر، اصلاح طلب ترین فرماندار را برگزیدند شاید هم پرسیدند و انگیزه ای قوی پشت آن نهفته دارند!  اما بدانید همانطور که مردم طوس با وجود مامون ،  امام رضایی ماندند ، مردم خطه مبارک فریدونکنار نیز با اصلاح طلب ترین فرماندار نیز ولایتمدار تر از قبل باقی می مانند.

شاید سکان دار شعار تدبیر و امید در استان از معاون خودش در امر اصلاحات خسته شده و خواسته اند تا ایشان مدتی در فصل صید پرندگان مهاجر در دیار مروارید سیاه قدری بیاساید تا در فرصتی مغتنم جای مناسب تری برای ایشان بیابد و منصوبشان نماید وفقط شاید …!

آقای ربیع فلاح یقیناً یکی از معیارهای انتخاب شما از سوی عالیجناب روحانی پس از اصلاحاتی بودن مطلق تان ، بومی بودن شما بوده است چرا که قطعاً توانمندتر از شما بودند و منصوب نشدند زیرا اولاً به قدر کفایت شما اصلاح طلب نبودند و ثانیاً بومی استان نبوده اند و ثالثا شاید مانند بقیه مورد حمایت سردار سازندگی !! نبوده اند. افسوس ، گذشت زمانی که معیار تعهد بود و تخصص .

حال حتی اگر بخواهیم با معیار شما هم بسنجیم، بودند اصلاح طلبانی که بومی شهرستان فریدونکنار بودند و از هرجهت شایسته این رداء وصله دار.

آقای ربیع فلاح همانطور که “گرانمایه” ها در سالهای قدرت نمایی خویش در عصر عالیجناب هاشمی بدلیل بومی نبودن به درد استان نخورده اند فرماندار غیر بومی چه می داند درد مردمان سخت کوش فریدونکنار را !

تقسیم پست و سمت و قدرت بین اهالی ستاد تدبیر و امید نه تنها دردی را برای مردم دوا نخواهد کرد بلکه لکه سیاهی خواهد شد بر چهره غبارگرفته تدبیر و امید در استانی که کلید آن بدست شما سپرده  شده است و قرار است این “کلید ” بی آنکه بشکند از مشکلات مردم ، قفلها بگشاید اما اینگونه که پیداست شما به کار خویش نیز درمانده اید چه رسد امور ملت!

آیا در شهر فریدونکنار که در همین دولت چندین قائم مقام و معاون وزیر و مدیرکل و … دارد نمی شد یک فرماندار آن هم از جنس خودتان اصلاح طلب پیدا نمود؟

شهری که مردمانش بارها و بارها لیاقت خویش را به دولتمردان این نظام ثابت نموده اند!

شهرهای هم جوار ، انقلابی شدن خویش را مرهون مردمان مرد این خطه اند اما . . .

حاج بصیر در کوچه پس کوچه های همین شهر قامت افراشت و شما و ده ها مثل شما در سالهای حماسه و ایثار  تحت فرمان او عمل کردید ” البته اگر شما هم مانند خیلی از  همقطاران خویش ،خاطرات سالهای حماسه و ایثار را منسوخ ندانید.”

انتظار می رفت مردی که خواسته یا ناخواسته سبقه ی جهادی دارد پس از سالها جدایی از آن ایام ، یک بار جهادی عمل می کرد و تحت فشار حزب و جناح و حتی ترس از تهدیدهای قلیلی از ساکنان بهارستان اینگونه عمل نمی نمود و تمام گزینه های بومی روی میز را به هیچ نمی انگاشت ! آیا این است تدبیر شما؟!

اصلاً به مخیله‌ی مان خطور هم نمی کرد که پس از درگیری های انتخابات مجلس در اسفند ۸۲ ـ که مردم  ولایتمدار خطه مبارک فریدونکنار نسبت به حق پایمال شده خود، سکوت خویش را شکستند و سرانجام نیز به نظر شورای نگهبان تمکین نموده و در انتخابات میان دوره ای و با شعار “جاء الحق و هق الباطل “حق خویش را بازستانند ـ اینگونه مورد عتاب و عقاب قرار گیرند.

بی تدبیری حاکمان در این چند سال باعث شد که :

۱-فریدونکنار رنگ شهرک صنعتی را به خود نبیند.

۲-بیکاری، جوانان شهرم را سرافکنده کرده است.

۳-فقر ، ایمان برخی از همشریانم را ربوده است .

۴-اعتیاد ، بنیان خانواده های غیور دیارم را نابود کرده است.

و ….

که این همه را برای شما آرزو نمیکنم چون هنوز دینم سرجایش مانده .

اما شما نیز بدانید که با این تدبیر . . . خویش آب سردی ریختید بر بارقه های خاکستر امید مردم روح مردمان شهرم شاد و خاطرات حماسه بی بدیلشان در انقلاب ۵۷ و هشت سال دفاع مقدس ـ  که آب با خود برد ـ گرامی.

” خواهشاً  بعد از خواندن این دل نوشته ، یک بومی انتخاب نشود که مردم بگویند خدا پدر غیر بومی را بیامرزد.”

 

والسلام

علی اصغر حسین زاده فر

شهروند فریدونکناری

” او نیز خاطره می شود “

رونوشت :

جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم جهت تدبیر بر بی تدبیری مدیران زیر مجموعه ی خویش  

 

 

 

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1