امروز : یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷ - ۹:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرد سه میلیون دلاری خود را تسلیم کرد

بصیر، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام اطلاعاتی سومالی که خواست نامش فاش نشود، امروز (شنبه) اظهار کرد:‌ زکریا اسماعیل احمد حرسی، یک رهبر بلندپایه شبه نظامیان الشباب سومالی خود را تسلیم پلیس این کشور در منطقه جیدو کرده است. این مقام اطلاعاتی تصریح کرد: حرسی احتمالا به این دلیل خود را تسلیم کرده که […]

بصیر، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام اطلاعاتی سومالی که خواست نامش فاش نشود، امروز (شنبه) اظهار کرد:‌ زکریا اسماعیل احمد حرسی، یک رهبر بلندپایه شبه نظامیان الشباب سومالی خود را تسلیم پلیس این کشور در منطقه جیدو کرده است.


این مقام اطلاعاتی تصریح کرد: حرسی احتمالا به این دلیل خود را تسلیم کرده که با وفاداران به احمد عبدی غودانی رهبر ارشد الشباب که اوایل سال جاری میلادی در حمله هوایی آمریکا کشته شد اختلاف پیدا کرده است.

حرسی یکی از هشت مقام ارشد الشباب بوده که دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، مجموعا برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری آن‌ها شود، در سال ۲۰۱۲ ،‌ ۳۳ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

گروه تروریستی الشباب سومالی وابسته به القاعده به رغم تلفات سنگینی که اخیرا داشته و این که چند شهر تحت کنترل خود را از دست داده، ولی همچنان تهدید موثری در سومالی و کنیا به حساب می‌آید.

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1