امروز : یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷ - ۱۶:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قلعه‌نویی: بازیکن «خدا تومان» می‌گیرد و انتظار دارد به او بگویم عزیزم!

بصیر،  امیر قلعه‌نویی درباره وضعیت استقلال، بحث‌هایی که در مورد رابطه وی با ملی‌پوشان این تیم می‌شود، اظهارات منصور پورحیدری و … صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید: روند نقل و انتقالات استقلال طبق همان چیزی که می‌خواستید، پیش می‌رود؟ یارگیری در نیم فصل سخت است اما بهرام افشارزاده، علی نظری جویباری و دیگر دوستان […]

بصیر،  امیر قلعه‌نویی درباره وضعیت استقلال، بحث‌هایی که در مورد رابطه وی با ملی‌پوشان این تیم می‌شود، اظهارات منصور پورحیدری و … صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

روند نقل و انتقالات استقلال طبق همان چیزی که می‌خواستید، پیش می‌رود؟

یارگیری در نیم فصل سخت است اما بهرام افشارزاده، علی نظری جویباری و دیگر دوستان زحمت می‌کشند تا سایر بازیکنان مدنظر جذب شوند و بتوانیم تیم را برای نیم فصل دوم تقویت کنیم.

سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن اعلام کرد که چرخشی درباره پیوستن محسن مسلمان به استقلال نداشته است. کار پیوستن این بازیکن به کجا رسید؟

در تلاش هستیم که مسلمان را جذب کنیم. مسلمان هافبک خوبی است و می‌تواند به تیم ما کمک کند، هر چند میلاد نوری و یک هافبک آلمانی جذب کرده‌ایم تا کمی از دغدغه‌های کرار جاسم در میانه میدان کم شود. حضور این هافبک خارجی می‌تواند به کیفیت بازی کرار کمک کند چون بار زیادی روی دوش او بود.

در مورد امیر حسین صادقی به صورت قطعی اعلام کردید که بهتر است او فضای جدیدی را تجربه کند اما بهرام افشارزاده اعلام کرد صادقی بازیکن کلیدی استقلال است و اگر قلعه‌نویی خواستار جدایی این بازیکن است، باید درخواست کتبی دهد. به نظر می‌رسد که بین شما و افشارزاده بر سر جدایی صادقی رودربایستی وجود دارد. قبول دارید؟

بحث رودربایستی نیست. افشارزاده، عزیز و بزرگ ما است و ۵۰ سال در ورزش کار مدیریت را انجام داده و به پدر ورزش ایران معروف است. با توجه به علاقه‌ای که به او دارم، هر چیزی بگوید، انجام می‌دهم اما در مورد صادقی، روز گذشته تلفنی با افشارزاده صحبت کردم و گفتم که بهتر است از جمع ما جدا شود. قرار است امروز درخواست کتبی‌‌ام را به افشارزاده بدهم.

با جدایی آندرانیک تیموریان، امیرحسین صادقی و جدایی احتمالی هاشم بیک‌زاده، هواداران استقلال نگران تیم‌شان هستند. نگران نیستید که دچار مشکل شوید؟

تیموریان شرایط خاص خودش را داشت. در جلسه‌ای که منصور پورحیدری و برادر آندو (سرژیک) حضور داشتند، سرژیک اعلام کرد که یا باشگاه به تعهداتی که داده عمل کند یا آندو از استقلال جدا شود. در مورد صادقی هم اعلام کردیم که بهتر است فضای جدیدی را تجربه کند.

بحثی که مدتی مطرح شد، این بود که به خاطر برخوردهایی که با ملی‌پوشان استقلال داشتید، برخی از آنها در زمین کم‌کاری می‌کردند تا به نوعی امیر قلعه‌نویی خراب شود. خودتان به این موضوع پی برده بودید؟

بحث کم‌کاری نبود اما تلاش‌ ملی‌پوشان در زمین همین بود. نوع بازی آنها باعث شد که نگرش من نسبت به آنها عوض شود. جام جهانی برای من حداقل درس عبرت شد که چرا بازیکنان ملی‌پوش استقلال و سایر تیم‌ها پس از بازگشت از این مسابقات کیفیت‌شان پایین آمد. این تجربه باعث شد به این نتیجه برسیم که شاید پس از بازی‌های جام ملت‌های آسیا هم کیفیت‌شان همین باشد.

در گزارش و برنامه‌ای که به باشگاه ارائه دادم، اعلام کردم تیمی می‌بندیم که متکی به ملی‌پوشان نباشد. اگر بازیکنان ملی‌پوشی که در استقلال هستند، پس از جام ملت‌های استرالیا کیفیت‌شان پایین باشد، روی سایر بازیکنان سرمایه‌گذاری می‌کنیم. واقعا متوجه نشدم که چرا کیفیت ملی‌پوشان پس از جام جهانی پایین بود و چه مشکلاتی داشتند که این گونه بازی می‌کردند.

دیگر نمی‌توانیم ریسک کنیم و با همان کیفیت به بازیکنان ملی‌پوش بازی دهیم. ضمن اینکه برای جام ملت‌های آسیا دو مسئله وجود دارد. اول اینکه اگر تیم ملی در استرالیا نتیجه بگیرد، ممکن است تا چند وقت ملی‌پوشان در فضای آنجا قرار داشته باشند. دوم اینکه در صورت عدم نتیجه‌گیری، ممکن است به ملی‌پوشان ما که تعدادشان در تیم ملی زیاد است، لطمه بخورد.

گفته می‌شد برخورد شما با ملی‌پوشان در رختکن تحقیرآمیز بوده است. قبول دارید که با بازیکنان «تند» صحبت می‌‌کنید؟

موضع یکی از رسانه‌ها نسبت به من مشخص است و اگر در مورد من واقعیت را بنویسد، باید تعجب کرد. اگر بازیکن اشتباه می‌کند به قول فیروز کریمی نمی‌توانیم بگوییم «عزیزم، فدات شوم» این اشتباه را نکن! اگر صحبتی در مورد ملی‌پوشان می‌شود به خاطر این است که توقع از آنها بیشتر است. طبیعی است که وقتی تیم شکست می‌خورد مربی با بازیکنانش صحبت می‌کند و حتی ممکن است به آنها «تَشر» بزند.

خسرو حیدری در مصاحبه‌ای گفته بود که قلعه‌نویی به جای انتقاد از ملی‌پوشان، حمایت کند. این اظهار نظر بازیکن باعث شده که بگویند برخورد شما با ملی‌پوشان درست نیست.

حیدری بگوید که مربی چطور باید صحبت کند؟ آقای حیدری! وقتی تیم شکست می‌خورد، مسئولیت آن برعهده من است یا بازیکن؟ حمایت را چطور باید انجام داد؟ آیا حیدری در این فصل در حد و اندازه‌های خودش بود؟ وقتی تیم در هفته‌های اخیر نتیجه نگرفت، انتقادات به سمت من رفت. نمی‌توانم به بازیکنی که «خدا تومان» پول می‌گیرد و خوب بازی نمی‌کند بگویم عزیزم قربانت بروم، اشکالی ندارد. نگرش ما در نیم فصل دوم این است که به غیر از چند ملی‌ پوش جوان، خیلی روی ملی‌پوشان حساب باز نکنیم. حیدری کلاهش را قاضی کند که چند امتیاز با آنها گرفته‌ایم و چند امتیاز بدون آنها؟ از حیدری سوال دارم که پس از کدام بازی اعلام کرد که در حد خودش نبوده و از مردم عذرخواهی کرده است؟

بارها اعلام کرده‌ام که مسئولیت شکست برعهده من است ولی متاسفانه نسل فعلی بازیکنان همین است، در صورتی که در گذشته بازیکن به پیراهنش عرق داشت ولی بازیکن فعلی ۱۰ درصد خودش هم نیست. اگر بازیکنی فکر می‌کند که برخورد بدی با او دارم و آرامش ندارد و نمی‌تواند با من سازگاری داشته باشد، تیمش را معرفی کند و برود.

در رابطه با رفتارهای شما حرف‌های زیادی مطرح می‌شود. منصور پورحیدری در اظهارنظری گفته بود که اطرافیان قلعه‌نویی او را از رسانه‌ها دور کرده‌اند.

از پورحیدری توقع نداشتم که این صحبت‌ها را انجام دهد. خدا، قلم را تعریف کرده و گفته است از کسانی که عدالت را نمی‌نویسند، دور شویم. روحیات من مثل برخی‌ها نیست که با یک پیروزی در هر کانال تلویزیونی حضور داشته باشند و اگر وقت کنند در برنامه آشپزی هم شرکت می‌کنند. زمانی که پایان فصل شد و تیم به قهرمانی رسید، به مردم توضیح می‌دهم که چه برنامه‌ریزی‌هایی داشته‌ایم.

بهرام شفیع مجری برنامه ورزش و مردم بارها از من خواسته در برنامه‌اش شرکت کنم ولی به او گفتم در فرصت مناسب به این برنامه می‌روم. منصور پورحیدری ابتدا باید رسانه را تعریف می‌کرد. در ضمن من اطرافیانی ندارم که او صحبت از اطرافیان من کرده است. همه اطرافیان من در باشگاه مسئولیت دارند. از پورحیدری تعجب می‌کنم که توجه نکرده برای برخی‌ رسانه‌ها ریختن آبروی افراد مهم نیست. من از رسانه‌ها دور نیستم ولی هر فردی برای خودش جایگاهی دارد.

انتقاداتی به عملکرد محسن فروزان می‌شود و پورحیدری گفته بود مهدی رحمتی نباید از استقلال جدا می‌شد.

فرض کنیم که اشتباه من بود که فروزان جذب شد اما آیا سرمربی تیم ملی هم اشتباه کرده که او را به تیم ملی دعوت کرده است؟ تعجب من از اظهارات پورحیدری این است که چرا الان این صحبت‌ها را می‌کند و اول فصل حرفی نزد؟ تمام مسئولیت تیم برعهده من است و فروزان جزو ۳ گلر تیم ملی در جام ملت‌های استرالیا است. آقایانی که نفس و قلب‌شان برای مربی خارجی می‌تپد، بدانند که ما اگر اشتباه کردیم، چرا سرمربی تیم ملی دروازه‌بان ما را به تیم ملی دعوت کرد؟ ما اشتباهی نکرده‌ایم اما نیم فصل دوم در حال تقویت تیم هستیم.

 در تمرین روز گذشته به بازیکنان گفتید که اگر خودشان باشند، ۳،۴ هفته به پایان لیگ قهرمان می‌شوید. با توجه به عدم نتیجه‌گیری در نیم فصل هنوز هم روی قول قهرمانی‌تان هستید؟

فوتبال با آدم حرف می‌زند. در هفته‌هایی که نتیجه نگرفتیم، روی قدرت تیمی حریف نبود، بلکه روی اشتباهات فردی خودمان گل می‌خوردیم. طبیعتا این مشکلات برطرف شود و بدشانسی نیز دست از سر ما بردارد، تیمی خواهیم داشت که نسبت به نیم فصل اول بهتر باشد. بازیکنان ملی را کم می‌کنیم و با جذب بازیکنان جدید درصدد تقویت تیم خواهیم بود.
 
انتقاد دیگری که به استقلال می‌شود این است که تیم به لحاظ بدنی مشکل دارد.

اصلا مشکل بدنی نداریم. گل‌هایی که نیم فصل دریافت می‌کردیم ربطی به مسائل بدنی نداشت و روی اشتباهات فردی بود. طبق آنالیزی که داشتیم، برخی از بازیکنان ما از جمله هاشم بیک‌زاده بالای ۱۰،۱۱ کیلومتر در زمین می‌دویدند.

کارلوس کی‌روش در گفت‌وگویی گفته که امکانات برای او فراهم نشده و شاید سرنوشت وینگادا در انتظار او باشد.

مردم همه واقعیت‌ها را می‌دانند. در تاریخ فوتبال ایران هیچ‌وقت اتفاق نیفتاده که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با سرمربی تیم ملی این همه هماهنگ باشند و امکانات خوبی برای سرمربی تیم ملی فراهم کنند. بی‌انصافی است که گفته شود برای تیم ملی کاری انجام نشده است. کفاشیان همه گونه کاری با تیم ملی را انجام داده است.

پیش از اینکه کی‌روش این مصاحبه را انجام دهد، من قبل بازی با استقلال خوزستان گفتم که به فولاد خوزستان نگاه ویژه‌ای شود و با توجه به اینکه برخی از بازیکنان این تیم نمی‌توانند بازی کنند بازیکنان کمکی برای لیگ قهرمانان آسیا داده شود. الان هم محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان به سرلشگر فیروزآبادی نامه نوشته که مشکل بازیکنان سرباز تیم ملی حل شود تا به جمع تیم ملی اضافه شوند. خداوکیلی امکانات زیادی برای کی‌روش فراهم شده که بی‌سابقه بوده است.کی‌روش برای فوتبال ایران زحمت کشیده و تیم ملی را به جام جهانی برده ولی دلیل مصاحبه‌اش را نمی‌دانم.

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1