امروز : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۲۲:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۶۴۴ کیلومتر رانندگی تنها با یک بار شارژ باتری!

بصیر، یک شرکت خودروسازی در آمریکا از خودروی تمام برقی رونمایی کرده که با هر بار شارژ ۶۴۴ کیلومتر مسافت طی می کند. از این حیث می توان گفت رکوردی تازه در صنعت خودروسازی جهان به ثبت رسیده است.    شرکت تسلا موتورز آمریکا که تنها خودروهای برقی تولید می کند پیش از این با ارایه […]

بصیر، یک شرکت خودروسازی در آمریکا از خودروی تمام برقی رونمایی کرده که با هر بار شارژ ۶۴۴ کیلومتر مسافت طی می کند. از این حیث می توان گفت رکوردی تازه در صنعت خودروسازی جهان به ثبت رسیده است. 

 

644 کیلومتر رانندگی تنها با یک بار شارژ باتری!

شرکت تسلا موتورز آمریکا که تنها خودروهای برقی تولید می کند پیش از این با ارایه مدل موفقیت آمیز Model S نشان داد که می توان برد حرکتی خودروهای تمامی برقی را از ارقام ناامیدکننده ای نظیر ۱۳۰ یا حتی ۱۵۰ کیلومتر فراتر رساند.

شرکت تسلا پیش از این این خودروی برقی مدل Model S را ارایه کرده بود که ۴۷۴ کیلومتر برد حرکتی به ازای هر بار شارژ باتری داشت. 

 

644 کیلومتر رانندگی تنها با یک بار شارژ باتری!

اکنون مهندسان تسلا با پیشرفتهای صورت گرفته در عرصه فناوری ساخت باتری های فشرده برای خودروهای برقی و همچنین درسهایی که در خلال ساخت مدل Model S گرفته اند، خودروی Roadster ۳٫۰ را با برد حرکتی خیره کننده ۶۴۴ کیلومتر ارایه کرده اند.

اصلی ترین به روزرسانی صورت گرفته در فرآیند ساخت خودروهای برقی این شرکت مربوط به باتری آن می شود. درحالی که نسخه قبلی باتری این شرکت توان تولید ۵۳ کیلووات ساعت برق را داشت حالا نمونه به روز شده آن ۷۰ کیلووات ساعت برق تولید می کند و این درحالی است که ابعاد باتری هیچ تغییری نکرده است.

 

644 کیلومتر رانندگی تنها با یک بار شارژ باتری!

در عین حال به روزرسانی هایی نیز در ساختار بدنه صورت گرفته به طوریکه با استفاده از آخرین دستاوردهای دانش آیرودینامیک کشش بدنه آن از ۰/۳۶ به ۰/۳۱ کاهش یافته است و این یعنی ۱۵ درصد بهبود.

مهندسان تسلا به طراحی تایرها هم دقت ویژه ای کرده اند. آنها این بار طوری تایرها را طراحی کرده اند که در مقایسه با نمونه های قبلی ۲۰ درصد مقاومت کمتری در سطح جاده داشته باشند.

این شرکت در نظر دارد در اوایل سال ۲۰۱۵ و برای نمایش توانمندی های این خودرو آن را بدون کوچکترین وقفه ای از سانفرانسیسکو راهی لس آنجلس کند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1