امروز : سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر سابق HP نامزد ریاست جمهوری آمریکا

بصير، فیورینا به احتمال زیاد تنها نامزد زن مشهور از حزب جمهوری‌خواه برای رسیدن به کرسی ریاست‌جمهوری آمریکا خواهد بود. احتمال کاندیداتوری فیورینا در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در حالی مطرح می‌شود که حدود یک دهه پیش روزنامه‌ی نیویورک تایمز نوشت، کارلی فیورینا یکی از نامزدهای قدرتمند برای احراز پست ریاست بانک جهانی به شمار می‌رود. […]

بصير،

فیورینا به احتمال زیاد تنها نامزد زن مشهور از حزب جمهوری‌خواه برای رسیدن به کرسی ریاست‌جمهوری آمریکا خواهد بود. احتمال کاندیداتوری فیورینا در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در حالی مطرح می‌شود که حدود یک دهه پیش روزنامه‌ی نیویورک تایمز نوشت، کارلی فیورینا یکی از نامزدهای قدرتمند برای احراز پست ریاست بانک جهانی به شمار می‌رود. از فیورینا در جریان کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۱۳۸۷ نیز به عنوان نامزدی از بخش خصوصی نام برده شد اما اندکی بعد، وی در این انتخابات به مگ ویتمن، رییس اجرایی سابق eBay و جان چمبرس، رییس اجرایی Cisco پیوست و از مک‌کین اعلام حمایت نمود. وی در سال ۲۰۱۰ هم نتوانست در انتخابات سنا آرای کافی به دست بیارد و شکست خورد.

بر خلاف اکثر نامزدهای دیگر که تصمیم خود درباره وارد شدن به رقابت انتخاباتی را در همایش‌های بزرگ اعلام کرده‌اند، فیورینا از تصمیم خود در یک برنامه بامدادی تلویزیونی که در سراسر کشور پخش می‌شود، خبر داد. انتظار می رود بن کارسون، جراح مغز و اعصاب نیز به زودی نامزدی خود را در انتخابات اعلام کند. فیورینا و آقای هر دو افرادی تازه وارد به عرصه سیاسی آمریکا محسوب می‌شوند که انتظار می‌رود چهره‌های اصلی آن، سناتورها و فرمانداران فعلی و سابق باشند.

فیورینا زمانی که تصمیمش را از برنامه “صبح به خیر” شبکه ای بی سی اعلام می‌کرد، گفت که با فرایند تصمیم‌گیری اجرایی به خوبی آشناست. او همچنین به طور مستقیم از تنها زن معروفی که وارد عرصه انتخابات شده است، انتقاد کرد و گفت: از هیلاری کلینتون خیلی خوشم می‌آید اما او قابل اعتماد نیست. او به عنوان مثال از مسائلی مانند استفاده کلینتون از یک سرور ایمیل خصوصی، حمله به سفارت آمریکا در بنغازی در ۲۰۱۲ و کمک‌های خارجی به بنیاد کلینتون یاد کرد که به گفته او، شفاف نیستند. فیورینا سابقه فعالیت در موسسات دولتی را ندارد.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news