امروز : چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۷:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

در فکر جایگزین نوشابه باشید

بصیر، نوشابه را با آب، قهوه و یا چای جایگزین کنید. به گزارش سایت MNT، محققان نشان دادند جایگزینی نوشابه یا شیر شیرین شده با یک نوشیدنی دیگر مانند آب، چای تلخ یا قهوه در روز می‌تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد. طبق پژوهش منتشر شده در […]

بصیر، نوشابه را با آب، قهوه و یا چای جایگزین کنید.

به گزارش سایت MNT، محققان نشان دادند جایگزینی نوشابه یا شیر شیرین شده با یک نوشیدنی دیگر مانند آب، چای تلخ یا قهوه در روز می‌تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

طبق پژوهش منتشر شده در مجله دیابت‌شناسی محققان یافته‌اند که هر ۵ درصد افزایش انرژی دریافتی توسط نوشیدنی‌‌های شیری مانند نوشابه و نوشیدنی‌ها با شیرین کننده‌های مصنوعی می‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۱۸ درصد افزایش دهد.

همچنین طبق این گزارش پژوهشگران یافته‌اند با هر استفاده‌ی روزانه اضافی از نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، تا ۲۲ درصد افزایش خواهد یافت و اگر این نوشیدنی‌ها با نوشیدنی‌های دیگر جایگزین شود، این آمار به ۱۴ درصد کاهش می‌یابد.

در پایان لازم به ذکر است؛جایگزین نوشیدنی شیرین شده با شکر با نوشیدنی شیرین شده با شیرین کننده‌های مصنوعی هیچ ارتباطی با کاهش خطر ابتلا به دیابت ندارد./آ

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news