امروز : پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۱۸:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۴۰میلیون‌ایرانی در معرض‌سندرم بینایی‌رایانه

بصير، دکتر عباس عظیمی گفت: برابر بررسی ها ۸۰ درصد کسانی که روزانه بیش از دو ساعت با رایانه کار می کنند، در معرض ابتلا به سندرم بینایی رایانه هستند. وی با بیان اینکه سندرم (یا «نشانگان») مجموعه ای از علائمی است که به علت یک دلیل واحد ایجاد می گردد، افزود: سندرم بینایی کامپیوتر […]

بصير،

دکتر عباس عظیمی گفت: برابر بررسی ها ۸۰ درصد کسانی که روزانه بیش از دو ساعت با رایانه کار می کنند، در معرض ابتلا به سندرم بینایی رایانه هستند. وی با بیان اینکه سندرم (یا «نشانگان») مجموعه ای از علائمی است که به علت یک دلیل واحد ایجاد می گردد، افزود: سندرم بینایی کامپیوتر عبارت است از تمام مشکلات و علائمی که به دنبال کار طولانی با کامپیوتر ایجاد می شود.

وی کاهش بهره وری کاربران رایانه تا حدود ۲۰ درصد را از جمله عوارض اقتصادی سندرم بینایی رایانه عنوان کرد. این کارشناس، علائم سندرم بینایی رایانه و یا CVS را شامل تاری دید، دو بینی، خشکی چشم، درد چشم، اشکال در تمرکز و سردرد عنوان کرد. عظیمی با اشاره به پانزدهمین کنگره اپتومتری خراسان رضوی با موضوع سندرم بینایی کامپیوتر افزود: در این کنگره سه روزه که از ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه به همت انجمن اپتومتری خراسان رضوی برگزار می شود، متخصصان اپتومتری از سراسر کشور گردهم می آیند. به گفته وی در این کنگره روش های تشخیصی و درمانی سندرم بینایی رایانه و ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار می گیرد.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news