امروز : پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۱۸:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نتانیاهو دولت‌ائتلافی اسراييل را تشکیل داد

بصير، خبر این توافق، حدود ۷ هفته پس از پیروزی حزب لیکود در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، اعلام می‌شود و بیش از هر چیز، از وجود شکافی عمیق در میان احزاب اسرائیل حاکی است. نتانیاهو نیازمند جلب حمایت حزب راست افراطی خانه یهودی بود تا به حد نصاب لازم یعنی ۶۱ کرسی برسد زیرا آویگدور […]

بصير، خبر این توافق، حدود ۷ هفته پس از پیروزی حزب لیکود در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، اعلام می‌شود و بیش از هر چیز، از وجود شکافی عمیق در میان احزاب اسرائیل حاکی است. نتانیاهو نیازمند جلب حمایت حزب راست افراطی خانه یهودی بود تا به حد نصاب لازم یعنی ۶۱ کرسی برسد زیرا آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه و رهبر حزب راست‌گرای «اسرائیل خانه ماست» این هفته به طورغیرمنتظره اعلام کرده بود که به دولت وی نخواهد پیوست.

رووین ریولین، رئیس‌جمهور اسراييل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تلفنی با نتانیاهو صحبت کرده است. رئیس رژیم صهیونیستی همچنین گفت که پارلمان اسرائیل (کنست) به زودی برای تایید دولت تشکیل جلسه خواهد داد. این چهارمین بار است که بنیامین نتانیاهو در مقام نخست وزیر قدرت را در اسراييل به دست خواهد گرفت. ائتلاف جدید ترکیبی از احزاب راستگرای ملی و مذهبی است.

نفتالی بنت، رهبر حزب راست افراطی خانه یهودی، خواستار در اختیار گرفتن وزارت دادگستری در ازای مشارکت هشت نماینده‌اش در ائتلاف شده بود. حزب حاکم لیکود موافقت کرده است که سمت وزارت دادگستری را به آیلت شکد، از اعضای ارشد حزب خانه یهودی بدهد. حزب خانه یهودی به شدت با تشکیل کشوری مستقل به نام فلسطین مخالف است و در گذشته بار‌ها تاکید کرده که اسرائیل باید بخش‌های وسیعی از کرانه غربی رود اردن را ضمیمه خاک خود کند.

بنیامین نتانیاهو پیش از حصول توافق با حزب خانه یهودی، با سه حزب سکولار کولانو و دو حزب مذهبی «یو تی جی» و شاس، به توافق رسیده بود. دولت ائتلافی راستگرای نتانیاهو می‌تواند بسیار متزلزل باشد زیرا از ۱۲۰ کرسی پارلمان فقط ۶۱ کرسی را در اختیار دارد.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news