امروز : پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۱۸:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرصت۱۰روزه به متقاضیان جریمه‌ سربازی

بصير، سرهنگ علی جهان‌آرا در نشستی خبری اظهارکرد: مشمولان غایبی که در بهمن و اسفندماه سال گذشته در طرح پیش ثبت نام خرید خدمت سربازی ثبت نام کردند برای آنان از طریق سامانه پیامکی ۱۱۰۰، پیامکی مبنی بر مراجعه متقاضی به دفتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) برای رسیدگی به درخواستشان ارسال می‌شود. وی افزود: […]

بصير،

سرهنگ علی جهان‌آرا در نشستی خبری اظهارکرد: مشمولان غایبی که در بهمن و اسفندماه سال گذشته در طرح پیش ثبت نام خرید خدمت سربازی ثبت نام کردند برای آنان از طریق سامانه پیامکی ۱۱۰۰، پیامکی مبنی بر مراجعه متقاضی به دفتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) برای رسیدگی به درخواستشان ارسال می‌شود. وی افزود: افراد باید با دریافت این پیامک ظرف حداکثر ۱۰ روز نسبت به تعیین تکلیف خود و واریز مبلغ جریمه اقدام کنند، درغیر این‌صورت عدم مراجعه آنها به منزله انصراف محسوب شده و با آنان همانند سایر مشمولان غایب و فراری برخورد می‌شود.

جهان‌آرا اضافه کرد: متقاضیان تنها به پیامک‌های ارسالی از سامانه ۱۱۰۰ توجه کرده و بدانند در متن پیامک ارسالی هیچگونه شماره حسابی مبنی بر واریز مبلغ ارائه نشده است. وی تصریح کرد: شماره حساب جهت واریز مبلغ جریمه تنها از دفاتر پلیس +۱۰ اعلام می‌شود و مشمولان باید مراقب باشند در دام کلاهبرداران و سودجویان نیفتند. معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه این طرح تنها ویژه سال ۱۳۹۴ بوده و مشمولان غایب هشت سال به بالا را شامل می‌شود، مبلغ پایه جریمه را با توجه به نوع مدرک تحصیلی برای افراد بی‌سواد و زیر دیپلم ۱۰۰ میلیون ریال، برای دارندگان مدرک دیپلم ۱۵۰ میلیون ریال، برای مدرک فوق دیپلم ۲۰۰ میلیون ریال، برای مدرک لیسانس ۲۵۰ میلیون ریال، برای مدرک فوق لیسانس ۳۰۰ میلیون ریال، برای دارندگان مدرک دکترای غیرپزشکی ۳۵۰ میلیون ریال، برای دارندگان مدرک دکترای پزشکی ۴۰۰ میلیون ریال و برای پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی افزود: همچنین برای کلیه مشمولان به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد به عنوان جریمه به مبالغ اعلام شده اضافه می شود. برای مشمولان غایب متاهل پنج درصد و مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند پنج درصد از کل مبلغ جریمه کسر می‌شود. وی با بیان اینکه مبالغ جریمه باید نقدا پرداخت شود، گفت: چنانچه این مبالغ پرداخت نشود با مشمولان برابر ماده ۱۰ قانون نظام وظیفه برخورد می‌شود. به گفته معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه در مجموع، ۲۸۸ هزار نفر در سطح کشور متقاضی خرید خدمت سربازی شده‌اند. جهان‌آرا در ادامه توصیه کرد: مشمولان به هیچ عنوان به مشاوره افراد غیرمتخصص توجه نکرده و تنها به مرکز مشاوره وظیفه عمومی استان مراجعه کنند.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news