امروز : شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۸:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رهبری‌داعش توسط اعضای‌سابق حزب‌بعث

بصير، نجم الدین کریم، استاندار کرکوک در گفت‌وگو با شبکه خبری CNN گفت: داعش یک گروه دیوانه که شبه نظامیان خارجی از جمله چچنی‌ها، داغستانی‌ها و یا کشورهای اروپایی به راه انداخته‌اند، نیست بسیاری از اعضای این گروه را ساکنان بومی از جمله اعضای سابق حزب بعث تشکیل می‌دهند که عضو این گروه شده‌اند. کریم […]

بصير،

نجم الدین کریم، استاندار کرکوک در گفت‌وگو با شبکه خبری CNN گفت: داعش یک گروه دیوانه که شبه نظامیان خارجی از جمله چچنی‌ها، داغستانی‌ها و یا کشورهای اروپایی به راه انداخته‌اند، نیست بسیاری از اعضای این گروه را ساکنان بومی از جمله اعضای سابق حزب بعث تشکیل می‌دهند که عضو این گروه شده‌اند. کریم ادامه داد: آنها دستورالعمل‌هایی از صدام در سپتامبر ۲۰۰۲ و در حالی که رژیم وی رو به سقوط بود، دریافت کردند را اجرا می‌کنند. وی افزود: یکی از رهبران نظامی داعش در کرکوک که ما او را می‌شناسیم سرهنگ سابق گارد ملی عراق بوده است.

استاندار کرکوک با اشاره به اینکه داعش به حوزه‌های نفت و گاز و همچنین نیروگاه‌های تولید برق شهر بسیار نزدیک است، گفت: خوشبختانه شکست داعش در نبردهای روزهای پایانی ماه ژانویه رخ داد ما موفق شدیم در چند عملیات هماهنگ شده در مسافتی بین ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر در ماه فوریه گذشته آنان را به عقب رانده و مناطق وسیعی را در اطراف کرکوک آزاد سازیم. کریم در ادامه با اشاره به اینکه با وجود چالش‌های مختلف کرکوک امن است، گفت: مهمترین چالش این استان علاوه بر حضور داعش در مناطق اطراف، بیش از ۴۰۰ هزار آواره عراقی است که از نهادهای بین‌المللی و یا دولت عراق کمکی دریافت نمی‌کنند.

کریم افزود: البته ما مشکل مالی هم داریم به دلیل بحران اقتصادی کشور که ناشی از سوء مدیریت، فساد مالی و همچنین جنگ با داعش است، با کمبود منابع مالی مواجه هستیم. وی درباره اهمیت استراتژیک شهر کرکوک نیز گفت: کرکوک در جنگ با داعش اهمیت بسیاری دارد. داعش از غرب کرکوک تا صلاح الدین و تکریت مستقر است و تنها راه ارتباطی به این مناطق که پایگاه مهمی برای داعش محسوب می‌شود کرکوک است.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news