امروز : سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ - ۶:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برداشت بی‌رویه شهرداری چالوس از بستر رودخانه

بصیر، ایرج متاجی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان چالوس با اشاره به خسارات ناشی از سیل اظهار کرد: سیل درست زمانی اتفاق افتاد که سردهنه های کشاورزی آماده بودند و این امر باعث شده است مشکلات بیش از پیش شود. وی با بیان اینکه در احداث سردهنه‌ها همیشه به صورت سنتی کار کرده‌ایم، افزود: […]

بصیر، ایرج متاجی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان چالوس با اشاره به خسارات ناشی از سیل اظهار کرد: سیل درست زمانی اتفاق افتاد که سردهنه های کشاورزی آماده بودند و این امر باعث شده است مشکلات بیش از پیش شود.
وی با بیان اینکه در احداث سردهنه‌ها همیشه به صورت سنتی کار کرده‌ایم، افزود: با اینکه تمام بودجه ما در شهر چالوس مستقر شده است، با این حال باز هم با کمبود بودجه مواجه هستیم و هر سال نیز از همین بخش خساراتی را متحمل می‌شویم.
مدیر امور بهره برداری و توزیع آب چالوس ادامه داد: با توجه به ظرفیت نهرهای کشاورزی، آب جاری شده است، البته گاهی تشکلهای کشاورزی با ما همکاری لازم را ندارند و در لایروبی نهرها سهل‌انگاری می‌کنند.
این مسئول با بیان اینکه با چنگ و دندان کارها را پیش می‌بریم، خاطرنشان کرد: نیروهای اداره توزیع آب چالوس به نصف کاهش پیدا کرده است و این تعداد نیرو پاسخگوی تمام کارها نیستند و نیاز به همکاری سایر دستگاههای اجرایی داریم.
متاجی تصریح کرد: شهرداری چالوس با برداشت بی‌رویه از بستر رودخانه چالوس به ما لطمه می‌زند، ضمن اینکه جریان آب درختهای زیادی را با خود آورده است و پشت سد انحرافی جمع شده است که منابع طبیعی آنها را پاکسازی نمی‌کند.
وی با تاکید بر لزوم همکاری کشاورزان با این اداره گفت: گاهی کشاورزان به راحتی و با وسایل ابتدایی مثل بیل می‌توانند سردهنه‌ها را پاکسازی کنند، اما همه چیز را به دوش ما می‌گذارند.
مدیر توزیع آب چالوس در پایان بیان کرد: اگر سردهنه‌های کشاورزی به شکل اساسی درست شوند، با کنترل آب سد انحرافی می‌توان تا حد زیادی خسارات ناشی از سیلاب را کاهش داد./ع

 

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news