امروز : جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۵ - ۴:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجازه ندهیم تندروی مانع توسعه کشور شود

بصير، حجت‌الاسلام علی یونسی با حضور در غرفه همدان در سالن امور استان‌های بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های بی‌نظیر استان همدان، اظهار کرد: اگر بخواهیم استان همدان توسعه همه‌جانبه داشته باشد باید زمینه‌های آن فراهم شود یعنی باید زمینه‌های پرواز کشور و استان همدان به سوی توسعه […]

بصير،

حجت‌الاسلام علی یونسی با حضور در غرفه همدان در سالن امور استان‌های بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های بی‌نظیر استان همدان، اظهار کرد: اگر بخواهیم استان همدان توسعه همه‌جانبه داشته باشد باید زمینه‌های آن فراهم شود یعنی باید زمینه‌های پرواز کشور و استان همدان به سوی توسعه همه‌جانبه از نظر فرهنگی، سیاسی و اجتماعی فراهم شود. وی تاکید کرد: اگر بسترهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توسعه فراهم شود همه برنامه‌ریزی‌ها خنثی شده و به نتیجه نخواهد رسید.

یونسی با اشاره به اینکه به حضور شخصیت‌هایی همچون بوعلی‌سینا در استان همدان افتخار می‌کنیم، توضیح داد: البته شیخ‌الرییس همدانی نیست و ایشان بعد از تعقیب‌های فراوانی که داشتند به همدان که نقطه امنی برای حضورشان بوده پناه آوردند. امروز نیز نیازمند چنین بسترهایی در استان همدان و کشور هستیم، در حالی که متاسفانه شاهدیم برخی از شخصیت‌ها و فرهیختگان از ایران فرار می‌کنند و به آمریکا، فرانسه و کانادا می‌روند و تا این مساله حل نشود نمی‌توانیم به قله اوج دست یابیم.

مشاور رییس‌جمهور در امور اقلیت‌های قومی و مذهبی با بیان اینکه امروز احتیاج داریم تا بسترهایی فراهم شود که شخصیت‌هایی مثل بوعلی سینا در کشور آزادانه تحقیقات کنند و عقاید خود را مطرح کنند، تصریح کرد: تا آزادی علمی، اندیشه و تحقیق نباشد توسعه امکان‌پذیر نیست. وی با بیان اینکه متاسفانه گاهی می‌شنوم که در استان همدان برخی جلوی برگزاری جلسات و کرسی‌های آزاداندیشی را می‌گیرند، گفت: این اعمال شایسته کشور ما نیست و این در حالیست که مقبره شیخ‌الرییس در همدان پرچم تمدن اسلامی بوده که بر اساس عشق به اهل بیت (ع) پی‌ریزی شده است. یونسی با تاکید بر اینکه موافق تندروی و افراط‌گری نیستم، گفت: اما نباید اجازه دهیم افراد تندرو و متعصب مانع پیشرفت علم و درخشش فناوری و توسعه در کشور شوند.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news