امروز : جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۵ - ۴:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«حسنی مبارک» دیگر زندانی نخواهد شد

بصير، «حسن السوهاجی» معاون اول وزیر کشور در امور زندان ها گفت که با احتساب مدت “بازداشت موقت” حسنی مبارک، وی مدت محکومیت خود در قضیه کاخ های ریاست جمهوری را سپری کرده و بر این اساس در این پرونده و هیچ پرونده دیگری زندانی نخواهد شد. دادگاه جنایی قاهره روز شنبه بار دیگر برای […]

بصير،

«حسنی مبارک» دیگر زندانی نخواهد شد
«حسن السوهاجی» معاون اول وزیر کشور در امور زندان ها گفت که با احتساب مدت “بازداشت موقت” حسنی مبارک، وی مدت محکومیت خود در قضیه کاخ های ریاست جمهوری را سپری کرده و بر این اساس در این پرونده و هیچ پرونده دیگری زندانی نخواهد شد. دادگاه جنایی قاهره روز شنبه بار دیگر برای محاکمه مبارک و پسرانش در پرونده کاخ های ریاست جمهوری تشکیل شد و پس از رسیدگی به پرونده متهمان، آنها را به ۳ سال حبس و پرداخت جریمه نقدی به مبلغ ۱۲۵ میلیون پوند و بازپرداخت ۲۱ میلیون پوند محکوم کرد.

دادگاه فرجام خواهی پیش از این حکم قبلی مبنی بر ۳ سال حبس مبارک و ۴ سال حبس برای علاء و جمال را لغو و آنها را به بازپرداخت مبلغ ۲۱ میلیون و ۱۹۷ هزار پوند و جریمه ۱۲۵ میلیون و ۷۹ هزار پوند محکوم نمود و تصمیم گرفته شد محاکمه متهمان دوباره ازسر گرفته شود. nادگاه جنایی قاهره پیش از این حسنی مبارک و وزیر کشور را در پرونده جنجال برانگیز کشتار انقلابیون در جریان اعتراضات سال ۲۰۱۱ و فساد تبرئه کرده بود. مبارک در سال ۲۰۱۲ به همراه حبیب العادلی به اتهام همدستی در کشتار تظاهرات‌ کنندگان مصری به حبس ابد محکوم شده بود اما در ژانویه ۲۰۱۳ دیوان عالی مصر درخواست تجدید نظر این دو نفر را پذیرفت و رای به محاکمه مجدد آنها داد.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news