امروز : جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۵ - ۵:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عسیری: به‌زور می‌خواهند کشتی بفرستند

بصير، احمد عسیری در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: هم اکنون کشوری وجود دارد که دست به یک اقدام بی سابقه زده است. این کشور قصد دارد با زور و با وجود مخالفت کشور دیگر به آن کشور کمک های بشر دوستانه ارسال کند. در حقوق بین الملل این یک امر بی سابقه است. […]

بصير،

عسیری: به‌زور می‌خواهند کشتی بفرستند
احمد عسیری در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: هم اکنون کشوری وجود دارد که دست به یک اقدام بی سابقه زده است. این کشور قصد دارد با زور و با وجود مخالفت کشور دیگر به آن کشور کمک های بشر دوستانه ارسال کند. در حقوق بین الملل این یک امر بی سابقه است. وی افزود: یمن در محاصره دریایی است و هر کشتی ای که می خواهد به بنادر یمن وارد شود یا باید از دولت یمن اجازه کسب کند یا اینکه از سران ائتلاف باید اجازه بگیرد.

از سوی دیگر، وزیر خارجه دولت تبعیدی یمن اعلام کرد که کشورش در حال بررسی قطع روابط دیپلماتیک با ایران است.  به نوشته سایت شبکه الجزیره، ریاض یاسین، وزیر خارجه دولت تبعیدی یمن با بیان اینکه ایران مسئول کامل هرگونه ورود کشتی‌های باری به منطقه بدون اجازه مقامات دولت مستعفی است، گفت:‌ در حال بررسی قطع روابط دیپلماتیک با ایران هستیم.

گفتنی است، معاون فرمانده ستاد مشترک ایران ضمن هشدار به ائتلاف عربی نسبت به جلوگیری از حرکت کشتی امدادی تهران، گفته است: ما به سعودی ها و آمریکا در خصوص هدف قرار دادن سیاست ایران در زمینه ارسال کمک های بشردوستانه به ملت های منطقه هشدار می دهیم این امر ممکن است آتشی به پا کند که آنها نتوانند آن را کنترل کنند.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news