امروز : شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۶ - ۵:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید رعد‌ و برق درون جعبه پلاستیکی

بصیر،در این تکنیک پرتوهای الکترون درون جعبه‌ای از جنس اکریلیک شلیک شده و پس از شارژ شدن بار الکتریکی امواج خیره کننده رعد‌وبرق تولید می‌شوند. محققان برای تولید امواج الکتریکی سه‌بعدی درون جعبه، الکترون‌ها را با سرعت نزدیک به ۹۹ درصد نور شلیک کردند. هنگام برخورد پرتوهای الکترون با مولکول‌های آکریلیک سرعت پرتوها به سرعت […]

بصیر،در این تکنیک پرتوهای الکترون درون جعبه‌ای از جنس اکریلیک شلیک شده و پس از شارژ شدن بار الکتریکی امواج خیره کننده رعد‌وبرق تولید می‌شوند.

محققان برای تولید امواج الکتریکی سه‌بعدی درون جعبه، الکترون‌ها را با سرعت نزدیک به ۹۹ درصد نور شلیک کردند. هنگام برخورد پرتوهای الکترون با مولکول‌های آکریلیک سرعت پرتوها به سرعت کاهش می‌یابد.

محققان در مورد خواص اکریلیک افزودند: اکریلیک بهترین عایق در برابر الکترون‌ها است و تنها به کمک این ماده می‌توان امواج رعدوبرق را تولید کرد.

هنگامی که فرایند شارژ الکترون‌ها اشباع شود، بخشی از قطعه خواص رسانا را نشان داده و در نتیجه امواج پرقدرت الکترون مانند نمونه واقعی آن به شکل شاخه‌شاخه پخش می‌شوند.

هدف محققان از تولید امواج پرقدرت رعدوبرق در محیط آزمایشگاه شناسایی بهتر فرایند رعدوبرق و راه‌های افزایش ایمنی در برابر این پدیده طبیعی است./آ

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news