امروز : شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۶ - ۵:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش وزارت خارجه به بیانیه کمپ‌دیوید

بصیر، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، در مورد مطالب مطرح شده در بیانیه کمپ دیوید در مورد کشورمان گفت: “جمهوری اسلامی ایران همواره تأکید داشته است که حل و فصل بحران‌های جاری در منطقه نیازمند اجتناب از روش‌های نظامی و روی آوردن به گفتگو و راه‌حل سیاسی است”. وی افزود: “متأسفانه رفتارهایی همچون […]

بصیر،

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، در مورد مطالب مطرح شده در بیانیه کمپ دیوید در مورد کشورمان گفت: “جمهوری اسلامی ایران همواره تأکید داشته است که حل و فصل بحران‌های جاری در منطقه نیازمند اجتناب از روش‌های نظامی و روی آوردن به گفتگو و راه‌حل سیاسی است”.

وی افزود: “متأسفانه رفتارهایی همچون حمله نظامی خارجی به یمن و نادیده گرفتن تمامیت ارضی این کشور و حمایت آمریکا از این حمله نه تنها در تعارض با مقررات بین‌المللی است بلکه با برخی مفاد بیانیه کمپ دیوید هم همخوانی ندارد، و لازم است کشورهای شرکت کننده در اجلاس مذکور هماهنگی بیشتری در گفتار و رفتار خود داشته باشند”.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به طرح ادعای مبنی بر اقدامات بی‌ثبات کننده ایران، با تکراری خواندن این مطالب افزود: “واقعیات منطقه خلاف چنین ادعاهایی را نشان می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران قائل به تحکیم روابط با همسایگان و حسن همجواری می‌باشد و در هیچ‌یک از مناقشات منطقه‌ای راه‌حل نظامی و عدم احترام به تمامیت ارضی کشورها را توصیه نکرده و معتقد است کسانی که به‌جای مبارزه جدی با تروریسم‌٬ زیرساخت‌های یک کشور همسایه و برادر خود را با توسل به نظامی‌گری نابود کرده و صلح و ثبات منطقه‌ای را عمیقاً به خطر انداخته‌اند نباید خود را در مسند قضاوت درباره رفتار دیگران قرار دهند”.

افخم افزود: “ایران اعتقاد راسخ دارد که معضل اصلی منطقه تروریسم و رشد گروه‌های افراطی و تکفیری است و همه طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی باید در این مسیر بدون تبعیض و عدم‌توسل به شعار و ادعا‌، برای ریشه‌کنی این پدیده ضدانسانی اقدام جدی به عمل آورند”.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به دعوت کشورهای شرکت کننده در اجلاس کمپ دیوید به انجام گفتگو بین ایران و شورای همکاری گفت: “ایران انجام گفتگو میان کشورهای همسایه را ضروری دانسته و همواره در این مسیر پیشگام بوده و بهتر است طرف‌های مقابل با احتراز از رویکرد کنونی فرافکنی و اتهام‌زنی، حسن نیت خود را با اتخاذ گام‌های اعتمادساز پایدار نشان دهند./آ

بلاغ

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1