امروز : یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«کشتی‌نجات» بهترین فرصت تثبیت اقتدار منطقه‌ای ایران است

بصیر، محمدرضا آزادی‌کناری در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، با اشاره به کشتی نجات و امدادرسان جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این کشتی باید به یمن برسد، اظهار کرد: اگر این کشتی به یمن بدون مزاحمت رسید نشان از اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران دارد و این به معنی شکست رقبا و مخالفان کشور است. وی […]

بصیر، محمدرضا آزادی‌کناری در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، با اشاره به کشتی نجات و امدادرسان جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این کشتی باید به یمن برسد، اظهار کرد: اگر این کشتی به یمن بدون مزاحمت رسید نشان از اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران دارد و این به معنی شکست رقبا و مخالفان کشور است.

وی تصریح کرد: اگر در راه رسیدن این کشتی به یمن، مورد بازرسی و مزاحمت مخالفان قرار بگیرد، قطعا نیروی دریایی به صحنه وارد می‌شود و علاوه بر دفاع و رفع مزاحمت، با اسکورت به مقصد می‌رسد.

این کارشناس سیاسی افزود: در چنین شرایطی ضعف مخالفان در آبراه بین‌المللی توجه همگان را به خود جلب می‌کند.

آزادی در ادامه به سومین فرض حرکت این کشتی در راه رسیدن به یمن، اشاره و خاطرنشان کرد: در راه رسیدن این کشتی به یمن اگر مخالفت کنند و مانع از تحقق این امر شوند و کار به اعمال زور و درگیری نظامی کشیده شود پیامدهای آن قابل پیش‌بینی نیست.

وی با اشاره به نشست آمریکا و سران عرب موسوم به کمپ‌دیوید، اذعان داشت: به نظر می‌رسد نشست کمپ‌دیوید در این راستا قابل ارزیابی و سخنان وزیر خارجه عربستان و رئیس جمهور آمریکا پس از این نشست تائیدکننده این ادعا است.

این کارشناس سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال این حرکت بهترین فرصت برای تثبیت اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران در برابر وهابیت است.‌

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news