امروز : دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۴:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عکس/ جنگ تریاک در افغانستان

بصیر، کشوری که عنوان بیشترین تولید کننده مواد مخدر دنیا را به دوش می‌کشد، خود به یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان آن تبدیل شده است. تعداد افغان‌هایی که به مواد مخدر اعتیاد دارند به سه میلیون نفر رسیده و تنها در دو سال گذشته، ۵۰۰ هزار نفر به این تعداد پیوسته‌اند. یکی از مدیران بخش سلامت […]

بصیر،

کشوری که عنوان بیشترین تولید کننده مواد مخدر دنیا را به دوش می‌کشد، خود به یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان آن تبدیل شده است. تعداد افغان‌هایی که به مواد مخدر اعتیاد دارند به سه میلیون نفر رسیده و تنها در دو سال گذشته، ۵۰۰ هزار نفر به این تعداد پیوسته‌اند. یکی از مدیران بخش سلامت در افغانستان، آفت مصرف مواد مخدر را مانند «سونامی» در این کشور می‌داند.

رشد بی کاری و وجود صنعت غیر قانونی تولید خشخاش، بسیاری را به دام طالبان می اندازد

جنگ تریاک در افغانستان (عکس)

اجساد دو معتاد در خیابان های کابل

جنگ تریاک در افغانستان (عکس)

آمار بالای اعتیاد کودکان در افغانستان

جنگ تریاک در افغانستان (عکس)

مرکز ترک اعتیادی در کابل

جنگ تریاک در افغانستان (عکس)

با خروج نیروهای ناتو و فشار داخلی کشور بر سازمان‌های ضعیف و کم رونق، تولید مواد مخدر در افغانستان رشد بیشتری یافته است. تجارت مواد مخدر در این کشور، در دستان گروه‌های تندرویی چون طالبان و القاعده است و همین موضوع، نگرانی جامعه جهانی را برانگیخته که با افزایش ناآرامی‌ها در افغانستان، راه برای ویرانی هر چه بیشتر  این کشورِ درگیر جنگ، هموار شود.

گروه برنامه «۱۰۱ شرق» الجزیره و صفحه ی «جنگ میلیارد دلاری تریاک در افغانستان»، برای کشف این عملیات مخفی، به قلب مزارع کشت خشخاش طالبان وارد شدند و با بزرگ‌ترین قاچاقچی تریاک دنیا، ملاقات کردند. آن‌ها همچنین با پلیس افغانستان، که وظیفه‌ی انهدام مزارع خشخاش را به عهده داشت، همراه شدند.

انهدام مزارع خشخاس توسط پلیس افغانستان

جنگ تریاک در افغانستان (عکس)
نیروی مخفی انهدام مزارع خشخاش

جنگ تریاک در افغانستان (عکس)
کشف محموله هروئین و تریاک توسط پلیس افغانستان

جنگ تریاک در افغانستان (عکس)

گروهی مظنون به قاچاق تریاک در زندان سارپوزای قندهار

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news