امروز : سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ - ۲۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به دنبال یک توافق خوب هستیم

بصير، “لابه “معاون سیاسی وزارت روابط خارجی شیلی که به همراه هیاتی از جمله سفیر شیلی در نیویورک ( سفیر اکرودیته در تهران ) برای دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان به تهران سفر کرده است با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات کرد. در این دیدار مجید تخت […]

بصير،

به دنبال یک توافق خوب هستیم
“لابه “معاون سیاسی وزارت روابط خارجی شیلی که به همراه هیاتی از جمله سفیر شیلی در نیویورک ( سفیر اکرودیته در تهران ) برای دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان به تهران سفر کرده است با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات کرد. در این دیدار مجید تخت روانچی با توجه به ظرفیت‌های تجاری و فرصت‌ها‌ی سرمایه‌گذاری کشورمان از تجار بخش خصوصی شیلی برای حضور در بازار اقتصادی ایران دعوت کرد. وی با اشاره به جایگاه و موقعیت جغرافیایی کشورمان در غرب آسیا و همچنین توانمندی‌ها و زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی، توسعه روابط با ایران را زمینه‌ساز حضور تجار شیلیایی در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز برشمرد و حوزه همکاری‌های علمی و فنی، دانشگاهی و فرهنگی را از زمینه‌های مساعد برای توسعه روابط دوجانبه اعلام کرد.

وی با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای ضمن تاکید بر سیاست اصولی کشورمان در یافتن توافق جامع در چارچوب راه حل‌های حاصله در بیانیه لوزان گفت: ما به دنبال یک توافق خوب هستیم و به هیچ وجه زیر بار زیاده خواهی‌های طرف مقابل نخواهیم رفت. معاون وزیر روابط خارجی شیلی نیز در این ملاقات با اشاره به پیام وزیر روابط خارجی شیلی به وزیر امور خارجه کشورمان در پشتیبانی دولت و ملت شیلی از مذاکرات هسته‌ای ایران و بیانیه لوزان سوئیس، بر حق هسته‌ای ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته ای تاکید و بر تداوم مذاکرات تا رسیدن به نتیجه نهائی ابراز امیدواری کرد. لابه همچنین با اشاره به خواست دولت متبوعش بر توسعه روابط با ایران ، همکاری در حوزه تجاری، اقتصادی، علمی و فنی را اقدامی مناسب برای توسعه روابط برشمرد.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news