امروز : چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ - ۷:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹۴ ناشر از نمایشگاه کتاب سال آینده محروم شدند

بصیر،سید محمود حسینی عضو کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: مجموعا ۱۲۵۰ ناشر در نمایشگاه بیست و هشتم حضور داشتند که از این تعداد ۲۱۹ ناشر قمی و ۱۹۰ ناشر غیر قم و تهران و ۴۰۹ ناشر هم شهرستانی بودند که تقریبا یک سوم را شامل می‌شدند. وی در ادامه […]

بصیر،سید محمود حسینی عضو کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: مجموعا ۱۲۵۰ ناشر در نمایشگاه بیست و هشتم حضور داشتند که از این تعداد ۲۱۹ ناشر قمی و ۱۹۰ ناشر غیر قم و تهران و ۴۰۹ ناشر هم شهرستانی بودند که تقریبا یک سوم را شامل می‌شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه طی ده روز نمایشگاه کتاب تهران ۱۳۱ رای از سوی کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران صادر شد، بیان کرد: از این ۱۳۱ رای می‌توان که از سوی کمیته صادر شده است: ۱۱۳ رای پیرامون عرضه کتاب‌های متفرقه، ۲ رای مربوط به عرضه کتاب‌های غیر مرتبط، ۵ رای در راستای عرضه کالاهای غیر کتاب، ۱ رای برای مزاحمت صوتی، ۱ رای برای نقد کردن بن، ۸ رای فروش فاقد مجوز نشر، ۱ رای هم برای ارائه موارد نادرست در هنگام ثبت نام بود.

حسینی در ادامه متذکر شد: از این تعداد ۶۲ رای اختصاص به ناشران شهرستانی دارد و مابقی آرائ که حدود ۶۹ رای است مربوط به ناشران تهرانی است که ضوابط را نقض کرده‌اند.

عضو کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران با بیان اینکه ۹۴ ناشر بنا بر تصمیم هیات رسیدگی به تخلفات از حضور در نمایشگاه کتاب سال ۹۵ محروم شده‌اند گفت: ۹۴ ناشر بنا به تخلف احصا شده از حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب سال ۹۵ محروم شده‌اند و مابقی درج در پرونده خواهند داشت.

این مسئول با بیان اینکه برخی در تلاش برای توطئه و حاشیه سازی در نمایشگاه کتاب بودند ابراز داشت: در نحوه ثبت نام تغییراتی حادث شده بود از این رو مدیر نشر حیان بر اساس این اشتباه برای نمایشگاه ثبت نام کرده و پول واریز کرده و هزینه‌هایی هم برای غرفه سازی انجام داده بود اما این اشتباه از جانب ثبت نام کننده‌گان بود و حاشیه‌ها از این جا شروع شد.

حسینی حاشیه‌سازی را برنامه عده‌ای دانست و اضافه کرد: در روزهای منتهی به حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب برخی خبرها حکایت از حاشیه‌سازی داشت اما با شناسایی این موارد مانع از ایجاد حاشیه شده و رئیس نمایشگاه هم با این موارد با درایت برخورد کرد.

گفتنی است، همایون امیر زاده با حکم سید عباس صالحی به عنوان رئیس و سید محمدکاظم شمس، سید محمود حسینی، لادن حیدری، برزین ضرغامی و احمد کمالی‌نژاد به عنوان اعضاء هیات رسیدگی به تخلفات ناشران در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتخاب شده بودند./آ

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news