امروز : پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱ - ۱۷:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازگشت بنیامین‌نتانیاهو به‌راه‌حل دوکشوری

بصير، به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو، در دیدار با فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا که اولین سفر خود به منطقه را تجربه می‌کند، در این‌باره گفت: ما توافق صلحی می‌خواهیم که یک بار برای همیشه به درگیری‌ها خاتمه دهد. من از راه‌حل یک کشور حمایت نمی‌کنم، من اصلاً […]

بصير،

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو، در دیدار با فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا که اولین سفر خود به منطقه را تجربه می‌کند، در این‌باره گفت: ما توافق صلحی می‌خواهیم که یک بار برای همیشه به درگیری‌ها خاتمه دهد. من از راه‌حل یک کشور حمایت نمی‌کنم، من اصلاً اعتقادی ندارم که این مساله بتواند یک راه‌حل باشد در عوض من از رویکرد دو کشوری حمایت می‌کنم. نتانیاهو مجدداً بر درخواست طولانی‌مدت اسرائیل مبنی بر غیرنظامی بودن کشور فلسطین تاکید و ابرازامیدواری کرد بتواند با موگرینی درباره چگونگی پیشبرد راه حل دو کشوری گفت‌وگو کند.

این در حالی است که نخست‌وزیر اسرائیل در آستانه انتخابات ۱۷ مارس در حالی که براساس نظرسنجی‌ها از رقبای چپ میانه خود عقب افتاده بود، اعلام کرد، اجازه نمی‌دهد تا یک کشور فلسطینی ایجاد شود! گفت‌وگوهای صلح با وساطت واشنگتن آوریل سال گذشته و بر سر منازعات درباره شهرک‌سازی‌ها در زمین‌های اشغالی و عدم تعهد اسرائیل در آزادی زندانیان قطع شد. در همین حال موگرینی پیش از این در دیدار با سران فلسطینی در رام‌الله گفته بود، اروپا به تلاش برای از سرگیری گفت‌وگوها متعهد است. وی در گفت‌وگو با نتانیاهو نیز با تاکید بر اظهارات پیشین خود عنوان کرد که قصد دارد درباره فرصت‌های موجود برای ازسرگیری روند صلح گفت‌وگو کند. برخی دیپلمات‌های اتحادیه اروپا معتقدند، موگرینی درصدد استفاده از شانسی است که در غیاب فشار جدید واشنگتن در خاورمیانه برای دیپلماسی اروپا ایجاد شده است.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news