امروز : پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱ - ۱۸:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اوباما تحریم نفتی ایران را تمدید کرد

بصیر، روز گذشته(چهارشنبه) در حالیکه دور جدید نگارش متن جامع توافق هسته‌ای با حضور تیم مذاکره‌کننده ایران و «هلگا اشمید» معاون هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین آغاز شد، دفتر رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که اوباما تحریم نفتی ایران را تمدید کرد.«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در پیامی که توسط دفترش منتشر شد اعلام […]

بصیر، روز گذشته(چهارشنبه) در حالیکه دور جدید نگارش متن جامع توافق هسته‌ای با حضور تیم مذاکره‌کننده ایران و «هلگا اشمید» معاون هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین آغاز شد، دفتر رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که اوباما تحریم نفتی ایران را تمدید کرد.«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در پیامی که توسط دفترش منتشر شد اعلام کرد که شرایط اقتصادی جهان، افزایش تولید نفت توسط کشورهای خاص و افزایش سطح ظرفیت ذخایر نفتی این اجازه را به وی داده است تا تحریم‌های نفتی ایران را تمدید کند.عربستان سعودی متحد آمریکا در خاورمیانه، میزان تولید نفت خام خود را به‌حدی افزایش داده است که این مسئله موجب سقوط قیمت جهانی انرژی شده است.

اوباما با انتشار بیانیه‌ای افزود: من معتقد هستم که عرضه کافی نفت و فرآورده‌های نفتی از سوی کشورهایی غیر از ایران این اجازه را می‌دهد تا خرید نفت خام و فراورده‌های نفتی از ایران توسط نهادهای مالی خارجی کاهش یابد.

بر اساس تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، شرکت‌های خارجی در صورت معامله با نهادهای مالی ایران، از سیستم مالی آمریکا حذف خواهند شد و با تحریم‌های اقتصادی و مالی مجازات می‌شوند.
واشنگتن اعلام کرده است که توافقنامه موقت هسته‌ای(توافق ژنو) شامل تمدید تحریم‌های قبلی نمی‌شود.

خدعه آمریکا در پابرجا نگه داشتن تحریم‌ها

با وجود آنکه لغو تحریم‌ها موضوع اصلی مذاکرات فعلی است، ولیکن طرف آمریکایی با خدعه و نیرنگ در پی آن است که تحریم‌ها را پابرجا نگه دارد.

به گزارش فارس،«بری رویدن» مدیر اسبق ضداطلاعات سازمان جاسوسی آمریکا(سیا) در مصاحبه با «اینترنشنال بیزنس‌تایمز» گفت: ایران همواره هدفی مهم برای جامعه اطلاعاتی آمریکا خواهد بود.

رویدن افزود: قطعا بخشی از توافق این است که آنها اجازه داده‌اند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از برنامه هسته‌ای بازرسی کند.

ادامه نگارش متن جامع در وین

دیروز(چهارشنبه) تیم مذاکره‌کننده ایران به ریاست «عراقچی» رایزنی‌ با دیپلمات‌های اروپایی برای تداوم نگارش متن توافق نهایی هسته‌ای را از سر گرفتند.

این دور از مذاکرات از چهارشنبه آغاز شد و تا جمعه ادامه خواهد داشت. تفاوت این دور از گفتگوها با مذاکرات قبلی این است که این بار معاونان ۱+۵ به وین نخواهند آمد.

«سید عباس عراقچی» و «مجید تخت‌روانچی» در اردیبهشت ماه سه دور مذاکره فشرده با «هلگا اشمید» معاون هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا داشتند تا به متنی برسند که تعداد پرانتزهایش به نصاب قابل قبولی رسیده باشد.

استقرار سپر دفاع موشکی

«فارین پالیسی» در گزارشی نوشت: واشنگتن اعلام کرده است که حتی اگر ایران و گروه ۱+۵  بر سر مسئله هسته‌ای به توافق نهایی دست یابند، باز هم در برنامه آمریکا برای استقرار سپر دفاع موشکی در اروپا تغییری ایجاد نمی‌شود.

«جیمز وینفلد» معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مدعی شد که حتی در صورت توافق هسته‌ای، ممکن است که تهران توافق را نقض کند، به همین جهت واشنگتن باید خود را برای سناریوهای احتمالی آماده کند.

ایران همه کارت‌های خود را در منطقه حفظ کرده است

نشریه انگلیسی«استاندارد» در یادداشتی تحلیلی نوشت: ایران همه کارت‌های بازی خود را در میان بحران‌های منطقه حفظ کرده است.

در ادامه این یادداشت آمده است: ایران در حال پیشرفتی است که تاکنون هرگز دیده نشده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، «ران جانسون» رئیس کمیته امنیت داخلی سنای آمریکا با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ گفت: آیت‌الله خامنه‌ای، در خصوص جزئیات مربوط به توافق هسته‌ای قابل اعتمادتر از باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا است.

وی در ادامه ضمن انتقاد از دروغ‌هایی که اوباما طی سال‌های اخیر در خصوص برنامه‌های مختلف از جمله برنامه بهداشت و سلامت  به مردم آمریکا گفته است، افزود: من مطمئن نیستم که بتوان در خصوص مسئله توافق هسته‌ای با ایران به اوباما اعتماد کرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news