امروز : شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۲ - ۲۱:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات بیشتر از هک رایانه‌های دولت عربستان توسط ارتش سایبری یمن + اسناد

بصیر،روز چهارشنبه بود که خبرگزاری فارس اولین بار گزارش داد که هکرهای عضو ارتش سایبری یمن توانسته‌اند به شبکه‌های رایانه‌ای چندین وزارتخانه دولت عربستان سعودی، نفوذ کنند. هکرها پس از این حملات بیانیه‌ای صادر و اعلام کردند که وزارتخانه‌های خارجه، کشور و دفاع عربستان را هدف قرار داده‌اند. در بخشی از این بیانیه آمده بود: […]

بصیر،روز چهارشنبه بود که خبرگزاری فارس اولین بار گزارش داد که هکرهای عضو ارتش سایبری یمن توانسته‌اند به شبکه‌های رایانه‌ای چندین وزارتخانه دولت عربستان سعودی، نفوذ کنند.

هکرها پس از این حملات بیانیه‌ای صادر و اعلام کردند که وزارتخانه‌های خارجه، کشور و دفاع عربستان را هدف قرار داده‌اند. در بخشی از این بیانیه آمده بود: «این بیانیه می‌افزاید:‌ «ما به ایمیل‌ها، اطلاعات شخصی و سری هزاران کارمند این وزارتخانه و همچنین، جاسوسان، عوامل اطلاعاتی و پرسنل ارتش این کشور دست یافتیم. مکاتبات و اسناد فوق‌سری موجود در نامه‌نگاری‌های مقامات عربستان با مقامات دیگر کشورها از سال ۱۹۸۰ هم در میان اسناد به دست آمده است.» (جزئیات بیشتر)

هرچند مقامات و رسانه‌های سعودی در ابتدا تلاش کردند تا این خبر را مخفی کنند، اما اختلال در وب سایت‌های مربوط به وزارت خارجه عربستان، موجب شد تا ریاض نهایتا این خبر را تائید کند.

«اسامه بن احمد النقلی» معاون رسانه‌ای وزیر خارجه عربستان امروز (شنبه) این خبر را تایید و اعلام کرد که سیستم رایانه‌ای این وزارت خانه هک شده بود.

وی در نشستی خبری اعلام کرد که وزارتخانه بلافاصله اقدام به بررسی دلایل هک شدن سیستم رایانه‌ای این وزارت خانه کرده است. (جزئیات بیشتر)

هکرها در ابتدا تصاویر فریز شده از صفحات وزارت خارجه عربستان را که توسط آن‌ها به تصاویری از رهبران انصارالله تغییر یافته بود، منتشر کردند. (اینجا، اینجا، اینجا و اینجا)

در حالی که مقامات سعودی در تلاشند تا ابعاد این حمله سایبری را کوچک جلوه دهند، اما اسنادی که حالا این گروه منتشر کرده، نشان می‌دهد این حملات از گستره بالایی برخودار بوده و هکرها توانسته‌اند به اطلاعات زیادی دست یابند.

هکرها امروز فایلی منتشر کرده‌اند که در آن آدرس‌هایی که اسناد به دست آمده از رایانه‌های دولت عربستان در آن‌ها ذخیره شده، آمده است.

بررسی این آدرس‌ها نشان می‌دهد که هکرها توانسته‌اند به صدها صفحه از تلگراف‌های سفارتخانه‌های عربستان در سرتاسر جهان، ارتباطات وزارت خارجه و اسناد داخلی و خصوصی دولت سعودی دست پیدا کنند. بسیاری از این اسناد دارای امضا و مهر مقامات رسمی و ارشد وزارت خارجه عربستان هستند.

ارتش سایبری یمن همچنین وعده داده است که در آینده نزدیک تمام اسنادی را که به دست آورده، منتشر می‌کند.

فارس

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news