امروز : یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سریعترین بالگرد نظامی جهان ساخته شد

بصير، بلاغمهندسان علوم نظامی بالگرد جدیدی ساخته اند که سرعت بالا و چالاکی مهمترین ویژگی آن به شمار می آید. این بالگرد فوق مدرن توسط گروهی از مهندسان علوم نظامی در آمریکا ساخته شده و به تازگی نیز نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت در فلوریدای این کشور انجام داد. این فناوری جدید S-۹۷ […]

بصير،

بلاغمهندسان علوم نظامی بالگرد جدیدی ساخته اند که سرعت بالا و چالاکی مهمترین ویژگی آن به شمار می آید.

سریعترین بالگرد نظامی جهان ساخته شد

این بالگرد فوق مدرن توسط گروهی از مهندسان علوم نظامی در آمریکا ساخته شده و به تازگی نیز نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت در فلوریدای این کشور انجام داد.

این فناوری جدید S-۹۷ Raider نام دارد و گفته می شود نسل بعدی بالگردهای نظامی با قابلتیهای ویژه پروازی در ارتش آمریکا خواهد بود.

بدون شک مهمترین ویژگی این بالگرد سرعت زیاد آن است. S-۹۷ Raider توانایی پرواز با حداکثر سرعت ۴۴۴ کیلومتر بر ساعت را دارد که این مهم به واسطه پیشرانه مخصوصی به دست آمده که در سیستم موتوری آن تعبیه شده است.

به گفته مهندسانی که این فناوری جدید را ارایه کرده اند، اگر همه چیز بر اساس برنامه ریزیهای از پیش صورت گرفته به پیش رود، دستیابی به حداکثر سرعت ۴۴۴ کیلومتر در این بالگرد در آزمایشاتی که قرار است ماههای آینده صوت گیرد دور از ذهن نخواهد بود.

آنها این بالگرد را به گونه ای طراحی کرده اند که در گردش به چپ و راست و حرکت عقب گرد نیز سرعت قابل توجهی داشته باشد. این ویژگی مهم آن را از گزند شلیکهای زمینی در امان نگاه می دارد.

از آن گذشته چالاکی قابل توجه S-۹۷ Raider موجب شده تا بتوان آن را گزینه ای مناسب جهت به کارگیری در حملات نظامی در نظر گرفت.

این فناوری جدید درحالی ارایه می شود که پیشتر سریعترین بالگرد جهان با حداکثر سرعت ۴۳۰ کیلومتر بر ساعت ساخته شده بود./ع

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news