امروز : شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۵:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۱۱ شهید فریدونکناری فتح خرمشهر از خاطر برخی‌ها پاک شدند!

بصیر، در حالیکه ۱۱ شهید از شهرستان فریدونکنار، در عملیات‌های آزادسازی خرمشهر به شهادت رسیدند، متاسفانه امروز هیچ توجهی به فداکاری‌شان نمی‌شود و به غیر از یکی دو اداره و نهاد ارزشی، کسی این شهدا را به یاد نمی‌آورد. مظلومیت این شهدا زمانی مشخص می‌شود که برخی از مسئولان به دلیل‌های نامعلوم و به خاطر […]

بصیر، در حالیکه ۱۱ شهید از شهرستان فریدونکنار، در عملیات‌های آزادسازی خرمشهر به شهادت رسیدند، متاسفانه امروز هیچ توجهی به فداکاری‌شان نمی‌شود و به غیر از یکی دو اداره و نهاد ارزشی، کسی این شهدا را به یاد نمی‌آورد.

مظلومیت این شهدا زمانی مشخص می‌شود که برخی از مسئولان به دلیل‌های نامعلوم و به خاطر کارهای صورت نگرفته بنرهای چند متری و تبلیغات شهری می‌کنند و حالا که نوبت به گرامی‌داشت این شهدا می‌رسد همه چیز از یادشان پاک می‌شود.

متاسفانه در شهرستان فریدونکنار به جز یکی دو بنر خشک و خالی که آن هم به خاطر ارائه گزارش عملکرد بود، چیزی دیده نشد.

در این بین نقش مسئولان ادارات و نهادهای فریدونکنار پررنگ‌تر جلوه می‌کند چرا که همه آنها خود را در حرف مدیون خون آنها می‌دانند و در عمل شاهد تحرکاتی دیگری هستیم.

البته زمانی که فضای شهری فریدونکنار به سمت و سوی تبلیغات و پول و درآمدزایی در حرکت است نباید انتظار بیش‌ از این چند بنر را داشت، اثبات کننده این ادعا نیز عدم نصب تمثال ولی‌نعمتان این نظام یعنی شهدا در سطح شهر است.

باید توجه داشت که شهدا به این اعمال ما نیازمند نیستند، این ما هستیم که به آنها احتیاج داریم و نباید برای توسل به آنها از هیچ کاری دریغ کنیم.

متاسفانه چند صباحی است که در فریدونکنار فقط در مواقع مورد نیاز و آن هم با نگاه ابزاری از نام و یاد شهدا استفاده می‌شود و پس از آن توجهی صورت نمی‌گیرد.

اما نکته حائز اهمیت در این بین نقش کمرنگ شهرداری و شورای شهر در سالروز فتح خرمشهر است، فتحی که با شهادت ۱۱ فرزند این شهرستان همراه بود و کمترین کاری که می‌توانست از این اداره و مسئولان فرهنگی‌شان صورت بپذیرد، نصب چند بنر و فضاسازی محیطی برای آشنایی فرزندان نسل سوم و چهارم انقلاب با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

به هر حال به نظر می‌رسد مسئولان فریدونکنار باید در این برهه حساس و تاریخی کشور انقلابی باقی بمانند و در این راه از کمترین تلاشی دست نکشند.

دیدگاه بینندگان
 • مرتضی

  تاریخ : ۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  تو هم مغرفی نکردی


  پاسخ

 • دبیر منطقه علی

  تاریخ : ۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  سلام
  حالا بگو ببینم شهدای خرمشر چه حماسه سازانی بودند؟
  ممنون از اینکه این همه دغدغه ی فرهنگی دارید.
  شما چقدر در معرفی شهدا و ادامه ی راهشان نوجوانان و جوانان را سمت و سو و برنامه هایی درجذب و…. داشتید؟
  بازهم ممنون /


  پاسخ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news